Pri poľskom pobreží našli stroskotanú nemeckú ponorku z druhej svetovej vojny

22. augusta 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

22.8.2020 (Webnoviny.sk) – V Baltskom mori neďaleko poľského pobrežia sa potápačom podarilo vystopovať trosky nemeckej ponorky U-649. Tá počas druhej svetovej vojny v roku 1943 stroskotala po zrážke s ďalšou ponorkou a potopila sa aj s 35 členmi posádky.

Vrak sa nachádzal severne od mesta Leba, asi 35 kilometrov od poľského pobrežia, v hĺbke 72 metrov. Ako uvádza web Wirtualna Polska s odvolaním sa na portál divers24.pl, tím potápačov vedený Tomaszom Trojanowiczom mal ťažkosti dostať sa k plavidlu. Ponorka bola poprepletaná množstvom rybárskych sietí. Napriek tomu dokázali lokalizovať umiestnenie vstupných otvorov a opísať konkrétny exemplár.

Na dne Baltského mora za nachádza množstvo artefaktov z obdobia druhej svetovej vojny. Okrem vrakov sú tam stále aj potopené súčasti chemických zbraní, ktorých hrdzavé nádrže sú dodnes naplnené palivom, ako v prípade ruskej potopenej lode Franken.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: ponorka
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri poľskom pobreží našli stroskotanú nemeckú ponorku z druhej svetovej vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!