Pri Strednej športovej škole v Banskej Bystrici postavia tréningovú hokejovú halu za viac ako dva milióny eur

6. júna 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

6.6.2021 (Webnoviny.sk) – Tréningová hala pre hokejovú akadémiu a multifunkčná hala by mali vyrásť pri Strednej športovej škole v Banskej Bystrici.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Lenka Štepáneková, projekt hokejovej haly bude financovaný z príspevku Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) dvomi miliónmi eur, pričom BBSK podľa projektovej dokumentácie doplní finančné prostriedky.

Viacúčelová hala je plánovaná zo zdrojov ministerstva školstva z programu na podporu športu so spoluúčasťou krajskej samosprávy.

Spolupráca BBSK a SZĽH

Cieľom projektu je spolupráca medzi BBSK a SZĽH a vytvorenie lepších podmienok pre športovanie mládeže i širokej verejnosti.

Zo strany kraja ide o podporu a činnosť regionálneho rozvojového centra pre hokej a podporu hokejovej akadémie, spoluprácu v oblasti vzdelávania žiakov – športovcov a športových odborníkov, podporu v oblasti športovej infraštruktúry a podporu rozvojových programov pre hokej,“ popísala hovorkyňa

Snahou SZĽH je iniciovať na území BBSK vytvorenie regionálneho rozvojového centra pre hokej. Zväz chce tiež nastavovať nové štandardy vo vzdelávaní športovcov, športových odborníkov a vytvárať podmienky pre výchovu špičkových hokejistov.

Začiatok výstavby

Výstavba by mala byť realizovaná po získaní stavebného povolenia v roku 2022. „Haly budú slúžiť prvom rade na výchovno-vzdelávaciu činnosť pre žiakov školy ako aj na tréningový proces. Ich využitie bude zamerané aj pre širokú verejnosť na podporu korčuliarskej gramotnosti detí a mládeže,“ objasnila Štepáneková.

Podľa súťažných podkladov zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie BBSK aktuálne hľadá dodávateľa pre vypracovanie projektovej dokumentácie za takmer 200-tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty. Záujemcovia o realizáciu môžu svoje ponuky posielať do 18. júna.

Stredná športová škola vznikla v januári 2019 transformáciou športového gymnázia. Do tejto doby škola vychovávala športovcov v odbore gymnázium a od januára 2019 otvorili aj odbor športový manažment. Škola ako športové gymnázium pôsobila už dlhodobo od júla 2002 ako Osemročné športové gymnázium.

Viac k témam: BBSK Banskobystrický samosprávny kraj, športová hala, výstavba
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri Strednej športovej škole v Banskej Bystrici postavia tréningovú hokejovú halu za viac ako dva milióny eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!