Pri umelom oplodnení nemusíte čakať na súhlas poisťovne a môžete aj ušetriť 1200 eur

24. septembra 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

24.9.2020 (Webnoviny.sk) – Počet párov, ktorým sa nedarí počať dieťa prirodzeným spôsobom, rastie – v súčasnosti s týmto problémom bojuje asi každý piaty. Príčiny sa zhodne vyskytujú ako u mužov, tak i u žien. Najčastejšími dôvodmi u žien sú napríklad nepriechodné vajíčkovody,  hormonálna nerovnováha, poruchy ovulácie alebo nefunkčné vaječníky a tiež imunologické alebo genetické príčiny. U mužov ide zase o zníženú kvalitu spermií, vrodené vývojové chyby pohlavných orgánov, stavy po zápaloch a infekciách.

Jedným z riešení je navštíviť centrum asistovanej reprodukcie a nechať sa dôkladne vyšetriť. Union v rámci urýchlenia celého procesu asistovanej reprodukcie nevyžaduje predchádzajúci súhlas zdravotnej poisťovne s úhradou umelého oplodnenia z verejného zdravotného poistenia.   “Naše poistenkyne nemusia vypisovať žiadosť a čakať na náš súhlas s úhradou liečby. Celý proces je tak oveľa jednoduchšie načasovaný s potrebami poistenkyne a nedochádza k časovým stratám kvôli administratíve,” uviedla Elena Májeková, riaditelka sekcie zdravotného poistenia Union. Ako ďalej dodala, predpísanie liečby, jej priebeh, výsledky vyšetrení,  čestné prehlásenie poistenky a iné náležitosti, ktoré boli vyžadované k predchádzajúcemu súhlasu sa zaznačia len do zdravotnej dokumentácie. Súhlas zdravotnej poisťovne sa vopred nevyžaduje ani pri  liekoch, ktoré sú súčasťou umelého oplodnenia.

Podľa  platnej legislatívy sa na základe verejného zdravotného poistenia uhrádzajú najviac tri cykly výkonov asistovanej reprodukcie ženám do dovŕšenia 39 rokov. Tieto podmienky sa týkajú výhradne liečby na Slovensku.

V prípade, že chce pár ušetriť, môže požiadať Union o preplatenie niektorých vyšetrení a dostať späť až 1200 eur na:

Mikromanipulačná  metóda ICSI – príspevok vo výške 200 €
Komplexné vyšetrenie spermiogramu – príspevok vo výške 100 €
Predimplantačná genetická diagnostika (PGD) – príspevok vo výške 900 €

Informačný servis

Viac k témam: PR, umelé oplodnenie, Union
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri umelom oplodnení nemusíte čakať na súhlas poisťovne a môžete aj ušetriť 1200 eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!