Príbeh troch sirôt z Česka je vymyslený, peniaze zo zbierky sa vrátia ich odosielateľom

24. augusta 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

24.8.2020 (Webnoviny.sk) – Príbeh troch sirôt, čo sa po smrti rodičov museli starať o seba samé, ktorý v ostatných dňoch koloval po sociálnych sieťach i médiách v Českej republike, nie je pravdivý. V pondelok to oznámil hovorca pražskej polície Jan Daněk s tým, že peniaze zo zbierky na ich podporu, vracajú darcom. Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz.

Príbeh sa týkal troch chlapcov vo veku sedem, desať a 17 rokov, ktorí pri dopravnej nehode prišli o rodičov. Tí podľa textu, ktorý sa šíril na sociálnej sieti Facebook, mali sami zariadiť pohreb a nasledovné tri mesiace si zháňať peniaze na jedlo a platenie účtov. Príbeh rozšírila dočasná opatrovateľka, ktorá vyzvala ľudí, aby na pomoc chlapcom poslali peniaze na osobný účet, pretože jej banka neumožnila zriadenie transparentného účtu.

Vyšetrovatelia však tvrdia, že žiadni takíto súrodenci neexistujú. Autor podvodu zatiaľ nie je známy a polícia v súvislosti s ním zatiaľ nikoho neobvinila. V prípade odsúdenia však páchateľovi podľa hovorcu hrozí až osem rokov odňatia slobody.

Na spomínaný účet prispelo podľa polície viac ako 1 200 darcov, ktorí tam poslali viac ako milión korún (v prepočte vyše 38 300 eur). “Všetky peniaze, ktoré darcovia zaslali na účet, kriminalisti okamžite zaistili. Žiadny z darcov o ne nepríde a všetky peniaze polícia vráti späť,” vyjadril sa Daněk. Polícia preto žiada darcov, aby sa prihlásili, a urýchlili tak vrátenie peňazí.

Viac k témam: česká polícia, peniaze, sirota, vymyslený príbeh
Zdroj: Webnoviny.sk – Príbeh troch sirôt z Česka je vymyslený, peniaze zo zbierky sa vrátia ich odosielateľom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!