Prípad kyberútoku na Twitter má troch obvinených, FBI vzala mladých hackerov do väzby

1. augusta 2020 Informatika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

1.8.2020 (Webnoviny.sk) – V súvislosti s nedávnym masívnym hackerským útokom na sociálnu a mikroblogovaciu sieť Twitter, ktorý zasiahol aj kontá prominentov ako Joe Biden, Barack Obama či Elon Musk, v piatok obvinili troch ľudí.

Medzi obvinenými sú 19-ročný Mason Sheppard zo Spojeného kráľovstva, ktorý fungoval pod prezývkou Chaewon, 22-ročný Nima Fazeli z Orlanda na Floride, známy aj pod prezývkou Rolex, a 17-ročný Graham Ivan Clark, ktorého v piatok zatkli vo floridskej Tampe, informuje o tom televízia CNN s odvolaním sa na amerických prokurátorov.

Briti prehľadali nehnuteľnosť

Podľa vyhlásenia prokurátora v okrese Hillsborough bol práve posledný menovaný osnovateľ útoku.

Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) uviedol, že obvinené osoby z Floridy vzali do väzby.

Trestným stíhaním spomínaného Clarka sa zaoberá Hillsboroughská prokuratúra, pretože podľa prokurátora Andrewa Warrena floridské zákony poskytujú na rozdiel od federálnych väčšiu flexibilitu pri obvinení maloletej osoby ako dospelého človeka.

Britská Národná kriminálna agentúra v súvislosti s prípadom prehľadala nehnuteľnosť v meste Bognor Regis v Západnom Sussexe, nikoho však nezatkla.

Twitter oceňuje rýchle konanie

Aj napriek zatknutiam vyšetrovanie incidentu naďalej pokračuje. “Naše vyšetrovanie bude naďalej identifikovať každého, kto sa mohol podieľať na týchto zločinoch,” uviedol Sanjay Virmani zo sanfranciskej pobočky FBI.

Twitter v piatok vo vyhlásení uviedol, že si cení “rýchle konanie orgánov činných v trestnom konaní v tomto vyšetrovaní” a bude pokračovať v spolupráci s nimi.

Pri útoku z 15. júla hackeri napadli 130 účtov. Zo 45 z nich zverejnili príspevky, ktorými chceli nalákať ich sledovateľov, aby posielali bitcoiny na anonymný účet. Páchatelia tiež prenikli do správ v 36 účtoch a stiahli dáta zo siedmich

Informácie pochádzajú z webstránky edition.cnn.com a archívu agentúry SITA.

Viac k témam: hackeri, kybernetická bezpečnosť, kybernetický útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Prípad kyberútoku na Twitter má troch obvinených, FBI vzala mladých hackerov do väzby © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!