Protimonopolný úrad zrušil opatrenie voči Chemes Humenné, ktorý obnovil dodávky pre Nexis Fibers

26. mája 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

26.5.2020 (Webnoviny.sk) – Protimonopolný úrad SR (PMÚ) zrušil predbežné opatrenie voči humenskej spoločnosti Chemes vo veci možného zneužívania dominantného postavenia v oblasti výroby a distribúcie médií. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská, stalo sa tak po obnovení dodávok energií pre spoločnosť Nexis Fibers a uzavretí dohody o podmienkach ďalšieho poskytovania energií a médií.

Správne konanie pokračuje

„Úrad dospel k záveru, že pominul dôvod, pre ktorý nariadil toto predbežné opatrenie,“ skonštatovala Oľšavská s tým, že k zrušeniu predbežného opatrenia prišlo v pondelok 25. mája. Zároveň ale dodala, že správne konanie vo veci naďalej pokračuje.

Odbor zneužívania dominantného postavenia a vertikálnych dohôd začal správne konanie voči spoločnosti Chemes, a.s. Humenné z vlastného podnetu 21. apríla, keď získal informácie a podklady vyvolávajúce dôvodné podozrenie, že mohol byť porušený zákon.

Dodávku energií obnovili

Cieľom predbežného opatrenia bolo zabezpečiť dodávky energií a médií a tiež zabrániť tomu, aby dotknutá spoločnosť bola eventuálne nútená opustiť trh v dôsledku postupu dodávateľa energií a médií.

Spoločnosť Chemes, a.s. Humenné obnovila po vzájomnej dohode dodávky energií pre spoločnosť Nexis Fibers v sobotu 23. mája.

Zároveň sa obe sporiace firmy dohodli na zmluve o dodávkach energetických médií na obdobie do konca roka 2021.

Vďaka dohode ostane zachovaných takmer 400 pracovných miest v spoločnosti Nexis Fibers.

Viac k témam: dodávka energií, porušenie zákona, správne konanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Protimonopolný úrad zrušil opatrenie voči Chemes Humenné, ktorý obnovil dodávky pre Nexis Fibers © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!