Raši vyzval premiéra Matoviča zverejniť diplomovku, Zemanová chce radšej udržať vládu

24. júla 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

24.7.2020 (Webnoviny.sk) – Predsedníčka klubu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Anna Zemanová v parlamentnej rozprave k návrhu opozície odvolať Igora Matoviča (OĽaNO) z funkcie premiéra vyhlásila, že vytvoriť vládu je len začiatok, udržať ju pokope je pokrok a až presadiť reformy bude úspech.

Hanba nestojí za žiadne peniaze

Nezaradený poslanec Richard Raši odporučil hnutiu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), aby navrhlo nového predsedu vlády.

„Určite sa medzi vami nájde niekto, kto by prácu premiéra robil férovo,“ povedal Raši. Premiéra vyzval, aby zverejnil svoju diplomovku, pre ktorú čelí odvolávaniu. Diskusia sa začala v poslaneckej snemovni vo štvrtok 23. júla krátko po 11:00 a trvala s dvojhodinovou prestávkou na obed viac ako trinásť hodín.

Podľa Zemanovej poslanci klubu SaS nesúhlasia s návrhom na odvolanie premiéra, ale nie pre slepú lojalitu. „Nie je zvyklosťou našej strany princípy meniť či podliezať, ale princípom je udržať fungujúcu vládu, ktorá bude robiť reformy,“ zdôraznila poslankyňa.

Ako ďalej povedala, hanba nestojí za žiadne peniaze a je rada, že minister školstva má pripraviť legislatívne zmeny, ako sa vysporiadať s problémom akademických prác.

Jedna lož za druhou

Podľa Rašiho premiér pri svojej diplomovke hovoril „jednu lož za druhou“, až sa v nich zamotal. „Prečo svoju diplomovku s čistým svedomím nesprístupní?“ spýtal sa nezaradený poslanec. Poznamenal, že celá volebná kampaň hnutia OĽaNO bola založená na tom, že sa nebude klamať, kradnúť a na Slovensku bude spravodlivý prístup.

Nezaradený poslanec Erik Tomáš povedal, že premiér Matovič je pre médiá a časť verejnosti „chráneným živočíchom“ a všeličo mu tolerujú. Podľa Tomáša za to, že Matovič je premiérom, môže aj strana Smer-sociálna demokracia (Smer-SD).

Podnetom na odvolanie premiéra bola kauza plagiátu jeho diplomovej práce. Schôdzu inicioval Smer-SD a skupina nezaradených poslancov expremiéra Petra Pellegriniho. Opozícia vyčítala premiérovi nielen jeho diplomovku, ale aj neschopnosť riadiť krajinu a skutočnosť, že postupuje v rozpore s vládnym programom.

Viac k témam: Matovičova diplomová práca, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Raši vyzval premiéra Matoviča zverejniť diplomovku, Zemanová chce radšej udržať vládu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!