Real Madrid údajne ťaží z pomoci od rozhodcov, tréner Zidane je už z takých rečí unavený

22. júna 2020 Futbal

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

22.6.2020 (Webnoviny.sk) – Tréner španielskeho futbalového klubu Real Madrid Zinedine Zidane priznal, že ho už unavujú správy o tom, ako jeho zverencom v boji o titul v La Lige pomáhajú rozhodcovia.

“Bielemu baletu” sa po pauze spôsobenej pandémiou koronavírusu podarilo zmazať dvojbodové manko na FC Barcelona, obaja rivali majú teraz na svojom konte po 65 bodov.

Zidane vidí zaslúžený triumf

Po každom z troch duelov Realu však prichádza na pretras, že klubu pomáhajú rozhodcovia. Inak tomu nebolo ani v nedeľu večer, keď madridský tím triumfoval 2:1 na pôde San Sebastiánu.

Systém videoasistenta rozhodcu (VAR) v nedeľu prisúdil za stavu 0:0 pokutový kopu hráčom hostí, neskôr stál za neuznaným presným zásahom domácich a potom tiež potvrdil gól pre Real, aj keď sa domáci sťažovali na hru rukou Karima Benzemu.

“Obťažuje ma, keď všetci hovorí iba o rozhodcoch. Až sa zdá, ako keby sme my na hracej ploche nič neurobili. Ja chcem hovoriť iba o našom triumfe, ktorý bol zaslúžený. Chcem hovoriť o futbale a priamo o zápase, o ničom inom,” povedal Zidane po nedeľňajšom úspechu Realu.

Domáci po súboji na klubovom webe uviedli: “Real je vždy veľmi ťažké zdolať. Niekedy, a to bol prípad aj tohto zápasu, to bolo ešte náročnejšie. Veľmi pochybná penalta a neuznaný gól nám nedali šancu na úspech.”

Real stratí body len ťažko

Ako informuje agentúra AP, Real aj v predchádzajúcich dvoch víťazných dueloch, doma proti Eibaru aj vo Valencii, profitoval z verdiktov VAR.

Keď FC Barcelona v piatok remizoval na pôde FC Sevilla 0:0 a dal Realu šancu bodovo sa dotiahnuť, obranca katalánskeho klubu Gerard Piqué aj v súvislosti s duelmi Realu proti Eibaru a Valencii poznamenal, že bude “ťažké vyhrať ligu po tom, čo sa stalo v ostatných dueloch Realu.” Povedal tiež: “Real Madrid bude body strácať len veľmi ťažko.”

Kouč Realu Zidane ešte pred súbojom v San Sebastiáne reagoval: “Každý si môže spraviť svoj vlastný názor. Som si istý, že rozhodcovia nezvýhodňujú. Iba toľko k tomu môžem povedať.”

Viac k témam: La Liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Real Madrid údajne ťaží z pomoci od rozhodcov, tréner Zidane je už z takých rečí unavený © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!