Rekonštrukcia Kadnárovej ulice v Rači sa pre opravu kanalizácie predĺži

30. mája 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

30.5.2021 (Webnoviny.sk) – Rekonštrukcia Kadnárovej ulice v bratislavskej Rači sa pre opravu kanalizácie predĺži. Hlavné mesto to uviedlo na sociálnej sieti.

Vo februári sme informovali, že havarijnú opravu kanalizácie na Kadnárovej, ktorú realizuje Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS), využijeme na komplexnú rekonštrukciu Kadnárovej ulice v úseku Vrbenského – Černockého, aby sme povrch opravili raz a poriadne a minimalizovali tak obmedzenia pre obyvateľov,” uviedlo mesto s tým, že aj keď sa podarilo skoordinovať práce na oprave kanalizácie a komunikácie, BVS počas prác zistila, že aj zvyšná časť kanalizácie si vyžaduje zásadnú rekonštrukciu.

Ako konštatuje magistrát, na uvedenú rekonštrukciu kanalizácie potrebuje BVS viac času na prípravu investície, nakoľko nejde len o opravu havarijného stavu, ktorá by sa dala realizovať počas prebiehajúcich prác.

Rekonštrukciu plánuje BVS realizovať v budúcom roku. Z tohto dôvodu budeme môcť podľa pôvodného plánu komplexne opraviť zatiaľ len povrch od Vrbenského po šachtu BVS, v dĺžke asi 200 metrov,” vysvetlila samospráva s tým, že povrch v úseku od šachty po Černockého, v dĺžke asi 150 metrov, dočasne opravia položením jednej vrstvy asfaltu. „Po oprave kanalizácie v roku 2022 bude aj tento úsek opravený podľa pôvodného zámeru, teda v dvoch vrstvách asfaltu, rovnako, ako úsek od Vrbenského,” dodáva mesto.

Oprava Kadnárovej v celom úseku Vrbenského – Černockého bude ukončená v prvom júnovom týždni. „Následne počas prvých dvoch júnových týždňov tu vyznačíme parkovacie miesta, ktoré budú po spustení parkovacej politiky 1.októbra slúžiť prioritne rezidentom tejto lokality,” uzavrel magistrát.

Viac k témam: doprava, dopravné obmedzenia, kanalizácia, rekonštrukcia ciest
Zdroj: Webnoviny.sk – Rekonštrukcia Kadnárovej ulice v Rači sa pre opravu kanalizácie predĺži © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!