Remišová predloží na zasadnutí pracovnej skupiny zmeny týkajúce sa policajnej inšpekcie a prokuratúr

20. septembra 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

20.9.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerka investícií a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová prinesie na pondelkové zasadnutie pracovnej skupiny návrhy na zmeny týkajúce sa policajnej inšpekcie, špeciálnej a generálnej prokuratúry, na nový prístup k sporným zákonným ustanoveniam aj k výberu sudcov, prokurátorov a policajtov.

Začali stíhať nedotknuteľných

Skonštatovala to vo svojom profile na sociálnej sieti s tým, že zmeny na Úrade inšpekčnej služby, špeciálnej i generálnej prokuratúre sú nevyhnutné.

„Útok na vyšetrovateľov NAKA, ktorí vyšetrujú korupciu na najvyšších miestach, ukázal potrebu okamžitej diskusie o situácii v našich bezpečnostných zložkách. Ľudia nám dali dôveru na to, aby sme očistili štát od korupcie a organizovaného zločinu na najvyšších miestach. Policajti a prokurátori, ktorí svoje poslanie berú vážne, začali stíhať aj dovtedy nedotknuteľných. Zásahom inšpekcie, ktorá korupciu roky tolerovala, boli vyšetrovatelia odstavení,“ napísala Remišová, podľa ktorej sa musia ozrejmiť aj podozrenia z opakovaného zneužívania Slovenskej informačnej služby.

Zadržala aj policajného šéfa

Po zasadnutí Bezpečnostnej rady SR premiér Eduard Heger (OĽaNO) ohlásil vznik odbornej pracovnej skupiny, ktorá má pripraviť návrhy zmien vo fungovaní polície, prokuratúry a súdov.

Vlnu politických reakcií vyvolalo zadržanie štyroch vyšetrovateľov NAKA policajnou inšpekciou. Tá zadržala aj vlastného dočasného šéfa. Obvinení sú zo zneužitia právomoci vereného činiteľa a marenia spravodlivosti.

Viac k témam: policajná inšpekcia, policajti, pracovna skupina, prokurátor
Zdroj: Webnoviny.sk – Remišová predloží na zasadnutí pracovnej skupiny zmeny týkajúce sa policajnej inšpekcie a prokuratúr © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!