Remišová robí pred snemom čistky v strane, odvolala Krpelana z funkcie generálneho manažéra Za ľudí

1. júna 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

1.6.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 1. júna 13:29

Vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová odvolala Romana Krpelana z funkcie generálneho manažéra strany. Agentúre SITA to potvrdili poslanci Národnej rady SR Tomáš Lehotský a Vladimír Ledecký (obaja Za ľudí).

Dôvodom má podľa Ledeckého byť to, že Remišová mala v Predsedníctve Za ľudí menšinu a tak sa „potrebovala niektorých nepohodlných ľudí zbaviť, aby získala väčšinu”.

S jeho prácou nebola spokojná

Remišová v reakcii pre agentúru SITA uviedla, že Romana Krpelana si do funkcie generálneho manažéra strany vybral ešte bývalý predseda Za ľudí Andrej Kiska.

„S jeho prácou som však bola dlhodobo nespokojná, ako aj ďalší členovia predsedníctva a strany. Generálny manažér má podľa stanov koordinovať celkovú činnosť strany na národnej aj regionálnej úrovni, ale doterajšie výsledky jeho práce boli neuspokojivé, či už šlo o predvolebnú kampaň alebo o organizáciu práce strany po voľbách,” zdôvodnila líderka Za ľudí.

Nevedel vysvetliť kontakty s obvineným

Doplnila, že Krpelan po otázkach z médií nevedel dôveryhodne vysvetliť kontakty s obvineným Petrom K., po ktorom pátra polícia, čo považuje „v súčasnom období rôznych spravodajských hier za neprijateľné”. Rozhodnutie o menovaní a odvolaní generálneho manažéra je podľa Remišovej výlučnou právomocou predsedníčky strany.

„Viackrát som ho odložila a dala šancu na zlepšenie práce. V súčasnej situácii ale musia regionálne orgány aj expertné skupiny strany pracovať naplno, a preto sa už zmena na poste generálneho manažéra strany nedala odkladať. Čo sa týka rozhodnutia o odvolaní, chcela som ho doručiť osobne, odmietol sa však stretnúť, preto rozhodnutie dostal elektronickou poštou,” dodala vicepremiérka.

Večer sa koná snem

Lehotský tiež agentúru SITA informoval, že v utorok večer bude zasadať Predsedníctvo Za ľudí, ktoré plánuje rozhodnúť o tom, či strana v dohľadnej dobe zvolá mimoriadny snem. V hre je aj výmena na poste predsedu strany.

Najčastejšie sa spomína meno ministerky spravodlivosti Márii Kolíkovej, ktorá opakovane na otázku, či si vie predstaviť seba vo funkcii líderky Za ľudí, odpovedala, že „všetko je možné”.

Viac k témam: predseda strany Za ľudí, snem strany Za ľudí
Zdroj: Webnoviny.sk – Remišová robí pred snemom čistky v strane, odvolala Krpelana z funkcie generálneho manažéra Za ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!