Remišovej úrad chce definovať nové pravidlá podpory regiónov, dôležitá je vzájomná spolupráca

6. mája 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

6.5.2020 (Webnoviny.sk) – Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu chce definovať nové pravidlá pre regionálnu podporu.

Regionálny rozvoj sa nemôže robiť z Bratislavy

“Aby mal regionálny rozvoj silnú koncepciu a venovali sme sa mu systémovo a nie tak, ako tomu bolo doteraz,” uviedla pri návšteve Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) podpredsedníčka vlády SR pre investície a informatizáciu Veronika Remišová. Postupne chce pritom navštíviť všetky regióny s dôrazom na menej rozvinuté okresy.

“Regionálny rozvoj sa nemôže robiť od stola z Bratislavy, ale vo vzájomnej spolupráci s regiónmi, pretože len ľudia v regiónoch vedia, čo ich najviac trápi. Našou úlohou je pomôcť im tieto problémy vyriešiť,“ myslí si vicepremiérka.

Pomoc a podpora pre mestá a obce

Podpredsedníčka vlády chce v rámci eurofondov zadefinovať koncepciu podpory miest a obcí tak, aby z nich bolo možné čo najlepšie pomáhať regiónom, mestám a obciam pripravovať dobré a kvalitné projekty.

„Chceme byť partnerom pre všetkých aktérov v regióne. Chceme, aby mali ľudia lepšie pracovné miesta, lepšie platené miesta a aby mali vysokú kvalitu života,“ povedala Remišová.

Prioritou je aktuálne príprava nového programového obdobia a najmä to, akým spôsobom bude regionálny rozvoj fungovať, ako by mal byť podporovaný, pričom musia byť presne stanovené kritériá, aby mohol z dotácií profitovať každý jeden región.

Predseda BBSK Ján Lunter ocenil, že vicepremiérka prichádza so systematickým prístupom a chce koncentrovať regionálny rozvoj pod jednu strechu.

Viac k témam: eurofondy, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu, regionálny rozvoj
Zdroj: Webnoviny.sk – Remišovej úrad chce definovať nové pravidlá podpory regiónov, dôležitá je vzájomná spolupráca © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!