Režisér Serebrennikov mal údajne spreneveriť viac ako milión eur, obvinenia označil za absurdné

22. júna 2020 Film a TV

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

22.6.2020 (Webnoviny.sk) – Ruská prokuratúra v pondelok požiadala o šesťročné väzenie pre uznávaného filmového a divadelného režiséra Kirilla Serebrennikova, ktorého obvinili zo sprenevery. Kauzu pritom mnohí vnímajú ako politicky motivovanú.

Údajne spreneveril milióny rubľov

Päťdesiatročný umelec a niekoľko jeho spolupracovníkov čelili obvineniam zo sprenevery 133 miliónov rubľov (v prepočte približne 1,7 milióna eur) z vládnych fondov na divadelný projekt.

Prokuratúra v pondelok zmenila túto sumu na 129 miliónov rubľov (zhruba 1,6 milióna eur) a požiadala súd, aby peniaze vymáhal od obvinených.

Režisér označil obvinenia za absurdné

Serebrennikov obvinenia odmietol ako absurdné. Mnohí Rusi obvinenia voči umelcovi považujú za trest za jeho protivládne postoje.

Režisér strávil obdobie od augusta 2017 do apríla 2019 v domácej väzbe. Niektorí jeho kolegovia boli mesiace za mrežami.

Vysokí predstavitelia ruskej umeleckej komunity opakovane naliehajú na prezidenta Vladimira Putina a iných vysokopostavených zástupcov vlády, aby stiahli obvinenia voči režisérovi. Pripojili sa k nim aj osobnosti zo zahraničia.

Viac k témam: režisér, ruský prezident, sprenevera, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Režisér Serebrennikov mal údajne spreneveriť viac ako milión eur, obvinenia označil za absurdné © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!