Rozložili skupinu, ktorá nelegálne obchodovala s minerálnym olejom. Škody rátajú v desaťtisícoch eur

7. mája 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

7.5.2020 (Webnoviny.sk) – Príslušníci finančnej správy z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) rozložili organizovanú skupinu, ktorá nelegálne obchodovala s minerálnym olejom. Akcia sa uskutočnila v Šali a Močenku.

Vyšetrovateľ obvinil jednu osobu

Predbežnú škodu na spotrebnej dani z minerálnych olejov vyčíslili na minimálne 150-tisíc eur. Táto razia nadväzovala na zásah z vlaňajšieho novembra, ktorý sa uskutočnil v Trnavskom kraji.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová, vyšetrovateľ vtedy obvinil štyri osoby z podozrenia zo skrátenia dane a poistného.

K tejto štvorici tak v stredu 6. mája pribudla ďalšia osoba, ktorú taktiež obvinili zo zločinu skrátenia dane a poistného. V prípade dokázania viny im hrozí trest na 4 až 10 rokov.

Zaistili aj desiatky litrov minerálneho oleja

Počas akcie príslušníci finančnej správy z KÚFS v Nitrianskom kraji zaistili nadzemnú nádrž s obsahom asi 25 tisíc litrov aj so zariadením na tankovanie, náves na prepravu sypkých materiálov špeciálne upravený na cisternu na prepravu minerálnych olejov, viacero vozidiel, ktoré slúžili ako cisterny, alebo mali ložnú plochu prispôsobenú na umiestnenie kontajnerov, či rôznych nádrží.

Okrem toho zaistili aj 63 litrov minerálneho oleja, rôzne technické vybavenie (tablety, externé pevné disky, notebooky, PC, mobilné telefóny, kamerové systémy a pod.), listinné dôkazy a tiež 54-tisíc eur v hotovosti.

Ako dodala Skokanová, vzhľadom na ďalšie prebiehajúce procesné úkony a vyšetrovanie nie je možné poskytnúť k prípadu podrobnejšie informácie.

Viac k témam: Kriminálny úrad Finančnej správy, nelegálny obchod
Zdroj: Webnoviny.sk – Rozložili skupinu, ktorá nelegálne obchodovala s minerálnym olejom. Škody rátajú v desaťtisícoch eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!