Ruská polícia vykonala raziu u aktivistov, ktorí sú proti ústavným zmenám prezidenta Putina

9. júla 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

9.7.2020 (Webnoviny.sk) – Ruská polícia uskutočnila vo štvrtok razie v kanceláriách a bytoch viacerých opozičných aktivistov, ktorí viedli kampaň proti ústavným zmenám, ktoré umožnia prezidentovi Vladimirovi Putinovi vládnuť až do roku 2036.

Agenti prehľadali byt moskovskej mestskej poslankyne Julije Galjaminovej, ako aj pracoviská a domovy ďalších aktivistov, ktorí sa zúčastnili na kampani “Nie!” týkajúcej sa ústavného referenda.

Razie pred protestmi

V ňom 78 percent voličov schválilo zmeny, ktoré zaručia Putinovi v prípade víťazstva vo voľbách dve ďalšie funkčné obdobia.

Razie sa uskutočnili pred protestmi proti ústavným zmenám, ktoré aktivisti plánovali v Moskve a Petrohrade na budúcu stredu.

Povolenie nedostali

Úrady im však odmietli vydať povolenie, pričom sa odvolali na zákaz zhromažďovania sa počas pandémie koronavírusu.

Vyšetrovatelia prehľadali aj sídla mediálnej platformy MBK Media a neziskovej organizácie Open Russia, ktoré financuje ruský oligarcha a odporca Putina Michail Chodorkovskij, a zadržali niekoľko aktivistov.

Viac k témam: policajná razia, zmena ústavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská polícia vykonala raziu u aktivistov, ktorí sú proti ústavným zmenám prezidenta Putina © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!