Ruský opozičný politik Gudkov utiekol na Ukrajinu, mali sa mu vyhrážať ľudia blízki Kremľu

7. júna 2021 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

7.6.2021 (Webnoviny.sk) – Známy ruský opozičný politik Dmitrij Gudkov, ktorý bol minulý týždeň počas vyšetrovania na dva dni uväznený v policajnej väzbe, odišiel na Ukrajinu.

Ako v nedeľu uviedol na Facebooku, ľudia blízki Kremľu mu povedali, že ak neopustí Rusko, jeho falošný prípad povedie až k zatknutiu.

Zadržaný vo vidieckom dome

Gudkov vyjadril presvedčenie, že cieľom vykonštruovaného vyšetrovania bolo zabrániť tomu, aby sa tento rok uchádzal o zvolenie do ruského parlamentu, ktorého členom bol v rokoch 2011 – 2016.

Gudkova minulý týždeň zadržali v jeho vidieckom dome pre údajný neuhradený prenájom kancelárskych priestorov. Vo štvrtok ho prepustili bez vzneseného obvinenia.

Vláda zakázala 30 skupín

Minulý týždeň poslal súd v juhoruskom Krasnodare prominentného opozičného politika Andreja Pivovarova na dva mesiace do väzenia, kým nebude vyšetrená jeho činnosť v skupine Otvorené Rusko.

Skupinu, ktorú financoval oligarcha a oponent Kremľa Michail Chodorkovskij žijúci v exile, už skôr úrady označili za „nežiaducu“. Zákon z roku 2015 klasifikuje členstvo v nežiaducej organizácii ako trestný čin. Vláda na základe tejto legislatívy zakázala zhruba 30 skupín.

Viac k témam: Otvorené Rusko, trestný čin, útek, vyhrážanie, vyšetrovanie, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruský opozičný politik Gudkov utiekol na Ukrajinu, mali sa mu vyhrážať ľudia blízki Kremľu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!