S problémami pri dodávkach energií počas zimy ráta takmer 75 % obyvateľov Ukrajiny

1. decembra 2023 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

1.12.2023 (SITA.sk) – Na možné problémy v dodávkach energií počas zimy sa pripravuje takmer 75 percent Ukrajincov. Najintenzívnejšie sa na možné výpadky dodávok pripravujú obyvatelia Kyjeva, ľudia v mladom a strednom veku a ľudia s vyššími príjmami. Ako informuje web Ukrajinská pravda, vyplýva to z prieskumu, ktorý 22. a 23. novembra urobila sociologická firma Rating.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Najčastejšie sa Ukrajinci na prípadné problémy v dodávkach energií pripravujú nákupom bateriek, vytváraním zásob potravín a pitnej vody a nákupom akumulátorov a generátorov. Každú z týchto činností vykonávala viac ako polovica opýtaných.

Výsledky prieskumu ukazujú, že 74 percent Ukrajincov neplánuje opustiť svoje domovy, ak týždeň zostanú bez elektriny. Takmer štvrtina Ukrajincov sa v takom prípade plánuje presťahovať na iné miesto.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Jedenásť percent sa bude snažiť presťahovať v rámci svojej lokality, 8 percent do inej lokality, 3 percentá do prechodného ubytovania, napríklad v škole a podobne, a dve percentá respondentov sa pokúsia odísť do zahraničia.

Viac k témam: Civilisti, dodávky energií, Prieskum, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Zahraničie, Zima
Zdroj: SITA.sk – S problémami pri dodávkach energií počas zimy ráta takmer 75 % obyvateľov Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!