Sagan a Buchmann sú lídrami Bora-Hansgrohe na Tour de France, tímu chýba ešte posledné meno

24. augusta 2020 Cyklistika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

24.8.2020 (Webnoviny.sk) – Sedem z ôsmich členov tímu Bora-Hansgrohe pre blížiacu sa Tour de France (29.8. – 20.9.) je istých, posledné meno zatiaľ chýba. Aj keď to elitná nemecká cyklistická stajňa ešte oficiálne nepotvrdila, na vrchole tímového rebríčka pre najdôležitejšie preteky sezóny sú dve mená – Emanuel Buchmann a Peter Sagan.

Útok na ôsmy zelený dres

Prvý bude bojovať o čo najvyššie umiestnenie v celkovej klasifikácii, druhý bude útočiť na rekordný ôsmy zelený dres určený pre víťaza bodovacej súťaže.

Ďalšími piatimi účastníkmi v zeleno-čiernych dresoch Bora-Hansgrohe by mali byť Daniel Oss, Lennard Kämna, Felix Grossschartner, Lukas Pöstlberger a Gregor Mühlberger. Informoval o tom portál špecializovaného magazínu VeloNews.

“Po zranení Maximiliana Schachmanna tím zatiaľ nepotvrdil kompletnú zostavu, ale zdravé jadro je jasné. Okrem Sagana a Buchmanna sem patria kapitán Daniel Oss a hlavní pomocníci v stúpaniach Lennard Kämna a Felix Grossschartner. Od Sagana možno očakávať ďalší útok na zelený dres prostredníctvom jeho sólovýpadov ako aj voľných finišov šprintérskych etáp. V tíme však bude aj dostatočný počet silných pretekárov ako podpora lídrov v tranzitných etapách alebo šprintoch. Oss a Pöstlberger majú tiež potenciál skončiť na bodovaných priečkach v náročných prechodových etapách,” napísal VeloNews.com.

Veľká výzva pre Sagana

“Neúčasť Schachmanna by však bola citeľná aj z pohľadu Sagana aj ako možného tretieho lídra tímu. Pre Sagana to nebude v honbe za ôsmym zeleným dresom prechádzka parkom. V hre totiž budú aj Wout van Aert, Matteo Trentin, Sam Bennett a Sonny Colbrelli, ktorí majú dostatok sily aj rozumu na to, aby boli pre neho veľkou výzvou,” pokračoval špecializovaný web.

Cyklistický portál sa krátko pristavil aj pri 23-ročnom Nemcovi Kämnovi, ktorý vlani na Tour de France skončil siedmy v klasifikácii mladých jazdcov, ale ešte v drese tímu Sunweb.

“Buchmann bude mať podporu viacerých mladých talentov. Nebudú to síce silové typy domestikov z Ineosu či Jumbo-Visma, ale určite rozbalia svoj potenciál. Kämna tento rok ukoristil jednu z etáp na prípravných pretekoch Critérium du Dauphiné a aj Grossschartner a Mühlberger už vedia ako chutí víťazstvo od letného reštartu sezóny. Bude to určite zaujímavá zostava,” doplnil VeloNews.

Viac k témam: Bora-Hansgrohe, Tour de France 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Sagan a Buchmann sú lídrami Bora-Hansgrohe na Tour de France, tímu chýba ešte posledné meno © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!