Sagan v tretej etape Critérium du Dauphiné nebojoval o triumf, jeho kolega skončil tesne pod pódiom

14. augusta 2020 Cyklistika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

14.8.2020 (Webnoviny.sk) – Talian Davide Formolo sa stal víťazom piatkovej 3. etapy 72. ročníka prestížnych pretekov Critérium du Dauphiné. Dvadsaťsedemročný člen tímu UAE zvládol trať z Corencu na Saint Martin de Belleville dlhú 157 km za 4:06:56 h.

Druhý skončil s odstupom 33 sekúnd na víťaza líder celkovej klasifikácie Slovinec Primož Roglič (Jumbo-Visma) a bez problémov si udržal post prvého muža podujatia. Tretí prešiel cieľom domáci jazdec Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) a štvrtý finišoval Nemec Emanuel Buchmann z tímu BORA-hansgrohe.

Buchmann stráca šesť sekúnd

Roglič mal pred piatkom 12-sekundový náskok na Pinota a pred víkendom ho zvýšil na 14 sekúnd. Tretí Buchmann bol ďalšie dve sekundy za Pinotom a po piatkovej 3. etape na Francúza stráca už šesť sekúnd.

Elitný slovenský špurtér Peter Sagan (BORA-hansgrohe) rovnako ako v stredu a vo štvrtok ani v piatok nebojoval o čelné pozície, jeho cieľom na tomto podujatí je najmä sa rozjazdiť pred ďalšími pretekmi v lete a jeseni.

Najnáročnejšou časťou piatkovej tretej etapy bolo takmer 18 km dlhé stúpanie na dvojtisícový “nekonečný” kopec Col de la Madeleine, jazdcov tiež preveril aj záver na Saint Martin de Belleville vo výške 1415 m.

Virtuálny líder pretekov

Formolo jazdil vpredu najprv ako súčasť deväťčlennej skupiny a neskôr iba po boku Francúza Pierra Latoura (AG2R La Mondiale), no počas stúpania na Col de la Madeleine sa odtrhol aj od tohto súpera a zostávajúcich viac ako 60 km absolvoval sám.

V jednom okamihu bol dokonca virtuálnym lídrom pretekov, ale skupina s viacerými členmi tímu Jumbo-Visma vrátane Rogliča jeho náskok postupne sťahovala.

Jazdci na Critérium du Dauphiné už majú za sebou viacero náročných stúpaní, ale pravé vysokohorské finále príde na rad počas víkendu, keď za dva dni pelotón absolvuje 14 horských prémií a pretekári po kopcoch známych z Tour de France nastúpajú minimálne 4700 výškových metrov.

Viac k témam: Bora-Hansgrohe, Critérium du Dauphiné
Zdroj: Webnoviny.sk – Sagan v tretej etape Critérium du Dauphiné nebojoval o triumf, jeho kolega skončil tesne pod pódiom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!