Saganov tím si udržal Schachmanna ešte na štyri roky, zmluvy predĺžili aj ďalší jazdci

29. júla 2020 Cyklistika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

29.7.2020 (Webnoviny.sk) – Nemecký cyklistický tím Bora-Hansgrohe sa dohodol na predĺžení zmluvy s Maximilianom Schachmannom. Jeden z kľúčových pretekárov zoskupenia okolo Petra Sagana zostane v ambicióznom tíme do konca sezóny 2024.

Bora-Hansgrohe na svojich sociálnych sieťach rovnako oznámila predĺženie kontraktov o dva roky s Lukasom Pöstlbergerom a Cesarem Benedettim.

Súčasť tímu od vlaňajška

“Cítim sa v Bore ako doma a najmä mám pocit, že pretekársky napredujem,” uviedol Schachmann vo vyhlásení aj na špecializovanom webe Cyclingnews.

“Teším sa na ďalšie sezóny v tíme Bora-Hansgrohe. Som všestranný jazdec a najbližšie roky napovedia, v čom môžem byť pre tím najviac potrebný,” dodal Schachmann.

Nemecký šampión je súčasťou Bora-Hansgrohe od roku 2019, v dosiaľ prerušenej sezóne 2020 stihol skončiť druhý na pretekoch Okolo Algarve a najmä dosiahol celkový triumf na posledných marcových pretekoch pred koronapauzou Paríž-Nice.

Pretekár na dlhodobú zmluvu

Najbližšie sa 26-ročný cyklista predstaví v sobotu po boku Petra Sagana na toskánskej klasike Strade Bianche a tiež sa očakáva, že bude súčasťou pelotónu na pretekoch Okolo Poľska ako aj na monumentálnej klasike Okolo Lombardska.

Ešte predtým by sa mal na Tour de France snažiť o podporu pre krajana Emanuela Buchmanna, ktorého cieľom bude vyskočiť do prvej trojky celkového poradia.

“Vždy som tvrdil, že Max je pretekár na dlhodobú zmluvu. Je to všestranný jazdec a triumfom na Paríž-Nice ukázal, že sa môže vyprofilovať aj ako kvalitný líder pre etapové preteky,” povedal šéf Bora-Hansgrohe Ralph Denk na adresu Schachmanna.

Viac k témam: Bora-Hansgrohe
Zdroj: Webnoviny.sk – Saganov tím si udržal Schachmanna ešte na štyri roky, zmluvy predĺžili aj ďalší jazdci © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!