Saganov víťazný bicykel z Paríž-Roubaix ukradli z múzea, zmizli aj ďalšie drahé kusy

19. decembra 2020 Cyklistika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

19.12.2020 (Webnoviny.sk) – Z múzea v Morgan Hill v americkom štáte Kalifornia ukradli neznámi zlodeji 16 bicyklov s historickou hodnotou 160 000 USD. Bol medzi nimi aj ten, na ktorom Slovák Peter Sagan vyhral v roku 2018 slávnu klasiku Paríž-Roubaix.

Informuje o tom špeciálny web Cyclingnews s odvolaním sa na časopis CyclingTips.

Bicykel v úprave Sagan Collection

Sagan ovládol Paríž-Roubaix 2018 jedinečným spôsobom, keď v záverečných 54 km sólojazdou dostihol dvojicu v úniku a v samom závere na velodróme v Roubaix zdolal v šprinte Švajčiara Silvana Dilliera.

Preteky vyhral na bicykli značky Specialized S-Works Roubaix v povrchovej úprave “Sagan Collection”, v špeciálnej zlatej a čiernej farbe, inšpirovanej Saganovou láskou k rýchlym autám a americkej móde.

Ukradli aj ďalší niekdajší Saganov bicykel – S-Works Venge, na ktorom odjazdil Tour de France 2019 a získal rekordný siedmy zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže na “Starej dáme”.

Zlodeji použili dve autá

Do rúk zlodejov putovali aj bicykle niekdajšieho fenomenálneho švajčiarskeho klasikára Fabiana Cancellaru či nemeckého multišampióna v časovke Tonyho Martina.

Policajné oddelenie v Morgan Hill potvrdilo, že pri lúpeži, ku ktorej došlo v sobotu 12. decembra, boli použité dve vozidlá.

Boli nimi Toyota 4Runner, ktorá sa neskôr nachádzala neobsadená v kalifornskom meste Salinas, a biela skriňová dodávka obsahujúcou ukradnuté bicykle.

Viac k témam: krádež, Paríž-Roubaix
Zdroj: Webnoviny.sk – Saganov víťazný bicykel z Paríž-Roubaix ukradli z múzea, zmizli aj ďalšie drahé kusy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!