Samosprávne kraje sa sústredia na reformu verejnej správy, privítali by pravidelný dialóg s vládou

29. mája 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

29.5.2021 (Webnoviny.sk) – Ambíciou samosprávnych krajov je zaviesť tradíciu pravidelného dialógu s vládou. Pri príležitosti 15. výročia založenia združenia samosprávnych krajov SK8 to povedal predseda združenia a Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

SK8 sa podľa neho aktuálne zameriava na prípravu reformy verejnej správy, ktorá by podľa SK8 mala byť postavená na princípoch decentralizácie, subsidiarity a fiškálnej samostatnosti krajov.

„Hoci združenie samosprávnych krajov vzniklo v roku 2006, v minulosti bolo pomerne neaktívne. Činnosť združenia sme sa preto aj s novou župankou a županmi rozhodli rozprúdiť v januári 2018. Teší ma, že sa stávame relevantným partnerom vláde, parlamentu, štátnym orgánom a inštitúciám,“ povedal Viskupič. SK8 sa podľa neho vďaka iniciatíve podarilo ovplyvniť viaceré zákony v prospech obyvateľov regiónov, napríklad v oblasti verejnej dopravy alebo krízového riadenia.

Od roku 2018 má SK8 kanceláriu, ktorá zabezpečuje odborné, organizačné, administratívne, hospodárske a technické úlohy súvisiace s jeho činnosťou. Následne boli v priebehu roka 2019 vytvorené aj sekcie financií, kultúry, sociálnych vecí, dopravy, školstva, zdravotníctva, energetiky a regionálna a kohézna sekcia. K tým sa najnovšie pridala aj hospodárska sekcia.

Viac k témam: SK8
Zdroj: Webnoviny.sk – Samosprávne kraje sa sústredia na reformu verejnej správy, privítali by pravidelný dialóg s vládou © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!