Satelity sledujú dopady koronakrízy, zameriavajú sa aj na dôležité ekologické parametre

7. júna 2020 Veda a technika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

7.6.2020 (Webnoviny.sk) – Dopady koronakrízy monitoruje zhora nová európska platforma. Satelitné dáta využíva na zisťovanie dôsledkov obmedzení na regionálnej a globálnej úrovni, ako aj zmien po ich uvoľnení.

Nástroj zvaný Rapid Action Coronavirus Earth (RACE), ktorý iniciovala Európska komisia (EK) a Európska vesmírna agentúra (ESA), sleduje predovšetkým dôležité ekologické parametre, ako sú zmeny kvality ovzdušia či vody, a tiež hospodárske a ľudské aktivity ako priemysel, výstavbu, dopravu či poľnohospodársku produktivitu.

Viac o téme: Koronavírus

Na vyhodnotení dát zo satelitov Sentinel v rámci programu pre pozorovanie Zeme Copernicus sa podieľa umelá inteligencia a nové programy na analýzu dát.

Dáta z vesmíru majú pre podporu krízového manažmentu počas pandémie koronavírusu rozhodujúci význam,” uviedol v tejto súvislosti Josef Aschbacher z ESA. Zároveň vyjadril nádej, že program bude pokračovať aj po pandémii.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, satelity
Zdroj: Webnoviny.sk – Satelity sledujú dopady koronakrízy, zameriavajú sa aj na dôležité ekologické parametre © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!