Sezóna F1 sa môže začať na okruhu Spielberg, rakúska vláda dala pretekom zelenú

30. mája 2020 MOTOR šport

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

30.5.2020 (Webnoviny.sk) – Rakúska vláda dala v sobotu “zelenú” organizácii hneď dvoch Veľkých cien motoristickej formuly 1 na okruhu Spielberg v úvode júla. Ako informoval minister zdravotníctva Rudolf Anschober, podujatia sa uskutočnia bez divákov.

Jeho rezort odobril celý koncept opatrení, ktorý na ministerstvo predložili organizátori. Informáciu priniesol web orf.at.

Opakované plošné testovanie

Sezóna F1 sa tak s veľkou pravdepodobnosťou začne 5. júla a v štajerskom Spielbergu sa bude jazdiť aj o týždeň neskôr.

Samozrejmosťou bude opakované plošné testovanie všetkých účastníkov podujatia od jazdcov, cez mechanikov až po obslužný personál okruhu Red Bull Ring.

Potrebná tiež bude izolácia ešte pred cestou do Rakúska a príchod do krajiny prostredníctvom charterových letov na vojenské letisko Zeltweg.

Po Rakúsku Hungaroring

Pandémia koronavírusu spôsobila odklad už desiatich VC v rámci seriálu F1 od 15. marca do 28. júna. Štyri z nich už definitívne pre tento rok zrušili (Austrália, Holandsko, Monaco a Francúzsko), konanie ďalších je otázne.

Po Rakúsku by seriál F1 mohol zamieriť na maďarský Hungaroring (19.7.), následne do anglického Silverstonu (2.8. a 9.8.), španielskej Barcelony (16.8.), na belgický okruh Spa-Francorchamps (30.8.) a talianskej Monzy (6.9.).

Ďalší program je závislí od vývoja situácie okolo pandémie koronavírusu a uvoľňovaní opatrení v jednotlivých krajinách. Šampionát F1 by mal vyvrcholiť v decembri v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch.

Viac k témam: F1 Formula 1
Zdroj: Webnoviny.sk – Sezóna F1 sa môže začať na okruhu Spielberg, rakúska vláda dala pretekom zelenú © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!