Šikuta má jasnú predstavu o najvyššom súde, pri očiste justície chce spolupracovať s Kolíkovou

1. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

1.6.2020 (Webnoviny.sk) – Predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta chce pri zmenách na najvyššom súde úzko spolupracovať s ministerskou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (Za ľudí). Agentúru SITA o tom v tlačovej správe informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexanda Važanová. Šikuta vníma Kolíkovej rezort ako kľúčového partnera pri téme očisty justície.

Akčný plán očisty justície, posilnenie právnej istoty či avizované zmeny v legislatíve. Aj to boli témy pondelkového prvého pracovného stretnutia Šikutu a Kolíkovej.

„Mám jasnú predstavu, čo treba na najvyššom súde a v súdnictve, ako takom zmeniť. V tejto oblasti je mimoriadne žiadúca úzka spolupráca s ministerkou spravodlivosti a práve o nej sme dnes diskutovali, s prísľubom ďalších pracovných stretnutí vo veľmi krátkom čase“, skonštatoval Šikuta.

Predseda najvyššieho súdu chce v najbližších týždňoch diskutovať o zmenách v justícii s ďalšími partnermi. S myšlienkou akčného plánu očisty justície osloví Súdnu radu SR, predsedov Ústavného súdu, krajských súdov a ďalšie dôležité inštitúcie.

Viac k témam: minister spravodlivosti SR, predseda Najvyššieho súdu SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Šikuta má jasnú predstavu o najvyššom súde, pri očiste justície chce spolupracovať s Kolíkovou © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!