Situácia v Španielsku sa zhoršuje, Katalánsko zatvorilo nočné bary a hrozí i zatvorenie pláží

26. júla 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

26.7.2020 (Webnoviny.sk) – Španielsko zvažuje opätovné zavedenie obmedzení týkajúcich sa nočných klubov, barov a pláží. Dôvodom je zvýšené šírenie nového koronavírusu.

Sprísnené opatrenia zatiaľ zaviedli v Katalánsku, ktoré hlási dve znepokojujúce ohniská nákazy. Región na 15 dní zatvoril všetky nočné kluby a nariadil barom v Barcelone, Lleide a ich okolí, že musia zatvoriť o polnoci.

Viac o téme: Koronavírus

Na nárast šírenia vírusu v Španielsku už zareagovala Veľká Británia, ktorá krajinu v sobotu vyradila zo zoznamu bezpečných destinácií a zaviedla pre ľudí prichádzajúcich zo Španielska povinnú 14-dňovú karanténu. Francúzsko zase odporučilo svojim občanom, aby necestovali do Katalánska.

Španielsko potvrdilo vo štvrtok aj piatok vyše 900 nových prípadov nákazy denne a zdravotnícke úrady varujú, že krajina môže smerovať k “druhej vlne” infekcií, ktorej príchod experti predpovedali na chladnejšie mesiace. S rastúcim počtom prípadov pritom bojujú aj Francúzsko a Nemecko.

Viac k témam: Koronavírus, Pandémia, preventívne opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Situácia v Španielsku sa zhoršuje, Katalánsko zatvorilo nočné bary a hrozí i zatvorenie pláží © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!