Slováci nastúpia proti Dánom bez dvoch hráčov, Rosandič a Pospíšil dostali od disciplinárky dištanc

29. mája 2021 Hokej

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

29.5.2021 (Webnoviny.sk) – Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay nemôže v sobotňajšom večernom súboji na majstrovstvách sveta v lotyšskej Rige proti Dánom nasadiť obrancu Mislava Rosandiča ani útočníka Kristiána Pospíšila.

Obom disciplinárna komisia šampionátu “naparila” dištanc na jedno stretnutie. Informuje o tom oficiálny web MS.

Viac o téme: MS v hokeji 2021

Obaja Slováci sa previnili vo štvrtkovom súboji proti Švajčiarom. Pospíšil putoval predčasne pod sprchy už v prvej tretine, keď za napadnutie hlavy a krku dostal trest na päť minút plus do konca duelu.

Zápas nedohral ani Rosandič, ktorému arbitri naparili rovnaký trest ako Pospíšilovi, slovenský bek ho dostal za opľutie súpera. Podľa “disciplinárky” šlo o vedomé konanie Rosandiča a tiež nenastúpi proti dánskemu výberu.

Súboj Slovensko – Dánsko sa uskutoční v sobotu 29. mája o 19.15 h SELČ. Slováci majú na svojom konte 9 bodov, Dáni ich doteraz nazbierali osem. V prípade trojbodového zápisu môže slovenský tím urobiť rázny krok k vytúženému postupu do štvrťfinále MS.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2021
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci nastúpia proti Dánom bez dvoch hráčov, Rosandič a Pospíšil dostali od disciplinárky dištanc © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!