Slováci spoznali súperov na MS v hokeji 2021, budú hrať v základnej A-skupine

20. mája 2020 Hokej

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

20.5.2020 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 20. mája, 11:11

Slovenskí hokejisti si tento rok na majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku z dôvodu pandémie koronavírusu nezahrali, ale zato už poznajú súperov na budúcoročnom šampionáte v Bielorusku a Lotyšsku. Slováci sa tam v A-skupine v bieloruskom Minsku stretnú okrem domácich Bielorusov aj s Rusmi, Švédmi, Čechmi, Švajčiarmi, Dánmi a hráčmi Veľkej Británie.

Rozhodla o tom Rada IIHF v špeciálnom režime na základe konferenčného hovoru. Turnaj odohrajú 7.- 23. mája 2021 pod sloganom “Vášeň nepozná hranice.” Informuje o tom oficiálna webstránka IIHF.

Vášeň nepozná hranice

Vyše 15-tisícová Minsk Arena bude hlavným dejiskom MS 2021 a okrem zápasov v A-skupine bude hostiť aj dva štvrťfinálové duely, oba semifinále a tiež zápasy o medaily. V B-skupine v lotyšskej Rige sa okrem domácich hokejistov predstavia Kanaďania, Američania, Fíni, Nemci, Nóri, Kazachovia a Taliani.

V Rige sa okrem súbojov základnej skupiny uskutočnia aj dva štvrťfinálové duely. Lotyšské hlavné mesto Riga si zopakuje atmosféru veľkolepého hokejového podujatia prvýkrát od roku 2006, keď organizovala turnaj samostatne. Na tímy v B-skupine čaká Arena Riga s kapacitou 10 300 miest.

Slovensko je v Top 10

Nasadenie tímov do skupín sa udialo v súlade s pravidlami Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF), ktoré vychádzajú z aktuálneho renkingu krajín združených v IIHF a tiež na základe výsledkov na svetových šampionátoch a olympijských hrách v posledných štyroch rokoch. Organizátori čoskoro vypracujú aj časový rozpis jednotlivých zápasov. Informácie o predaji vstupeniek a ďalších novinkách ohľadom MS 2021 prídu na rad neskôr rovnako ako aj vytvorenie špeciálnej webovej stránky.

“Slovenskej hokejovej reprezentácii v renkingu IIHF aktuálne patrí deviata priečka s 2835 bodmi, na čele je Kanada s 3470. V rebríčku sú započítané aj body za MS 2020. Hoci sa neuskutočnili, pri bodovacom systéme do renkingu nemohla IIHF svojim členským federáciám pripísať nuly. Preto vzala do úvahy nasadenie do jednotlivých turnajov v rámci svetových šampionátov na rok 2020 a na jeho základe pridelila body. Napríklad Fíni si vďaka tomuto kroku o dve priečky prilepšili a aktuálne sú tretí, Švédi o dve pozície klesli na štvrté miesto, Američania rovnako o dve na šieste. Slováci poskočili z desiatej pozície na deviatu,” vysvetlil oficiálny web SZĽH hockeyslovakia.sk.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2021
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci spoznali súperov na MS v hokeji 2021, budú hrať v základnej A-skupine © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!