Slováci už môžu cestovať do Škótska a nemusia absolvovať povinnú karanténu

28. júla 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

28.7.2020 (Webnoviny.sk) – Slováci môžu od utorku cestovať bez nutnosti absolvovania karantény aj do Škótska. Vyplýva to z webovej stránky škótskej vlády, ktorá sa rozhodla nasledovať kroky Veľkej Británie. Tá oznámila uvoľnenie opatrení pre občanov SR v piatok 24. júla.

„Od utorka 28. júla budú cestujúci z Estónska, Lotyšska, Slovinska, Slovenska oslobodení od karanténnych pravidiel. Toto rozhodnutie nasleduje po preskúmaní miery výskytu infekcie koronavírusu,“ píše sa stránke škótskej vlády. O tom, či Slováci budú môcť cestovať do všetkých častí Spojeného kráľovstva, však ešte musia rozhodnúť vlády Walesu a Severného Írska.

Slovensko patrí ku krajinám, ktoré najlepšie zvládli prvú vlnu pandémie. Napriek tomu nebolo zaradené do zoznamu krajín, z ktorých je umožnené cestovať do častí Spojeného kráľovstva bez nutnosti absolvovania povinnej karantény.

Aj preto minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) odovzdal 21. júla britskému veľvyslancovi Adrewovi Garthovi diplomatickú nótu, v ktorej boli aj najnovšie slovenské epidemiologické dáta.

Veľká Británia 24. júla rozhodla o tom, že Slovensko považuje za bezpečnú krajinu a umožňuje jeho občanom vstup na svoje územie bez nutnosti absolvovania karantény. Rovnako ako v prípade Škótska toto rozhodnutie vstupuje do platnosti dnes.

Do nedele 26. júla Slovensko evidovalo celkovo 2 181 nakazených koronavírusom, uzdravilo sa 1 616 chorých.

Viac o téme: Koronavírus

Viac k témam: cestovanie, COVID-19, Koronavírus, letná dovolenka, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci už môžu cestovať do Škótska a nemusia absolvovať povinnú karanténu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!