Slovákov zahlcujú otravné marketingové telefonáty, problém už rieši regulačný úrad

1. júna 2021 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

1.6.2021 (Webnoviny.sk) – Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) registruje narastajúcu závažnosť problému nevyžiadanej komunikácie voči občanom. Preto za účelom zistenia a monitorovania situácie na trhu vo veci možného porušovania zákona o elektronických komunikáciách sa obracia na občanov, aby ho o takýchto volaniach a emailových správach informovali.

Ako vysvetlil hovorca RÚ Roman Vavro, obsahom telefonátov a emailov sú ponuky lacnejšieho odberu plynu alebo elektriny, telekomunikačných služieb, zmeny zdravotnej poisťovne alebo predaj iných rôznych tovarov a služieb.

Súhlas sa dá kedykoľvek odvolať

Regulačný úrad upozorňuje verejnosť, že častokrát sú marketingové volania legálne, lebo občania na takéto volanie už udelili súhlas niekedy v minulosti a už si to nepamätajú, alebo si odovzdanie súhlasu neuvedomili.

Občania totiž často dávajú písomný súhlas s volaním alebo zasielaním ponúk emailom na účely priameho marketingu pri uzatváraní zmlúv, počas marketingových kampaní či súťaží, alebo pri získavaní rôznych kariet výhod, ako sú členské alebo vernostné karty. Pokiaľ niekoho takéto volania alebo správy obťažujú, svoj súhlas môže podľa RÚ kedykoľvek odvolať.

Priamy marketing s automatickými volaniami

Podľa RÚ v zákone o elektronických komunikáciách sa uvádza, že na účely priameho marketingu je dovolené volanie alebo používanie automatických volacích a komunikačných systémov bez ľudského zásahu, telefaxu, elektronickej pošty vrátane služby krátkych správ účastníkovi alebo užívateľovi len s jeho predchádzajúcim súhlasom. Tento súhlas však podľa úradu musí byť preukázateľný.

“Udelený súhlas možno kedykoľvek odvolať. Povinnosť predchádzajúceho súhlasu sa vzťahuje na účastníkov a užívateľov, ktorí sú fyzickými osobami,” dodal Roman Vavro.

Viac k témam: nevyžiadaná komunikácia, otravné telefonáty, sťažnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovákov zahlcujú otravné marketingové telefonáty, problém už rieši regulačný úrad © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!