Slovan mal na Faerských ostrovoch 35 zdravých futbalistov, testy druhej výpravy boli negatívne

26. augusta 2020 Futbal

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

26.8.2020 (Webnoviny.sk) – Slovan Bratislava mal minulý týždeň na Faerských ostrovoch 35 zdravých futbalistov, ktorí neboli nakazení koronavírusom. Tvrdí to vedenie slovenského futbalového majstra aj na základe testovania členov druhej výpravy, ktorej hráči boli pripravení odohrať zápas prvého kvalifikačného kola Ligy majstrov proti domácemu Klaksvíku. Táto výprava letela na Faerské ostrovy minulý štvrtok a v piatok bola pripravená zasiahnuť do preloženého zápasu.

“Rovnako ako pri prvej výprave, aj všetci členovia druhej výpravy, ktorí sa vrátili na Slovensko, majú negatívne výsledky testov na COVID-19. Týchto 35 hráčov bolo negatívne testovaných v nedeľu, pondelok a po návrate (prvá výprava), resp. v stredu, štvrtok a po návrate (druhá skupina),” upozornil oficiálny web skslovan.com.

“V praxi to znamená, že sme mali na Faerských ostrovoch 35 hráčov, ktorí boli negatívni pred odletom, po prílete a taktiež po návrate, a teda mohli zasiahnuť do zápasu. Výsledky testov prinášajú ešte viac otáznikov nad konaním faerských úradov. Právom sa cítime podvedení a poškodení. Je škandál, že klub, ktorý mal pripravené dve mužstvá a 35 negatívnych hráčov, by mal doplatiť na účelovú snahu miestnych úradov o neodohranie zápasu,“ povedal generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík ml. na klubovom webe.

UEFA v pondelok večer rozhodla o predčasnom vyradení Slovana z Ligy majstrov 2020/2021, resp. kontumácii neodohraného zápasu proti Klaksvíku v prospech domáceho tímu.

Dôvodom bola karanténa pre obe výpravy Slovana, keďže po prílete na Faerské ostrovy v oboch výpravách diagnostikovali jednému z členov ochorenie COVID-19. KÍ Klaksvík už v stredu 26. 8. o 20.15 h nastúpi v 2. kvalifikačnom kole LM na pôde švajčiarskeho mužstva Young Boys Bern.

Viac k témam: Koronavírus, Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan mal na Faerských ostrovoch 35 zdravých futbalistov, testy druhej výpravy boli negatívne © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!