Slovenská pošta si špeciálnou známkou uctí 100. výročie narodenia pápeža Jána Pavla II.

17. mája 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

17.5.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenská pošta vydá 18. mája poštovú známku „Spoločné vydanie s Poľskom: 100. výročie narodenia pápeža Jána Pavla II. (1920 – 2005)“ s nominálnou hodnotou 1,70 eura.

Známka má rozmermi 36,8 krát 26,5 milimetrov a vychádza vo forme upraveného tlačového listu so šiestimi známkami a šiestimi kupónmi. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Motívom poštovej známky je Ján Pavol II. so svätožiarou a s rodným domom vo Wadowiciach v pozadí. Námetom je stretnutie pápeža Jána Pavla II. s Jánom Chryzostomom kardinálom Korcom. Autorom výtvarného návrhu poštovej známky je poľský autor Maciej Jędrysik.

Súčasne s poštovou známkou bude vydaná obálka prvého dňa s pečiatkou s dátumom 18. mája. 2020 a domicilom mesta Bratislava. Motívom obálky je kľačiaci pápež pri modlitbe. Motívom pečiatky je holubica ako symbol Ducha Svätého a nápis Karol Wojtyla, 1920 – 2005.

Viac k témam: poštová známka
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská pošta si špeciálnou známkou uctí 100. výročie narodenia pápeža Jána Pavla II. © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!