Slovenskí futbalisti odohrajú derby s Čechmi bez divákov, UEFA zaviedla obmedzenia

28. júla 2020 Futbal

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

28.7.2020 (Webnoviny.sk) – Septembrový zápas medzi reprezentáciami Slovenska a Česka v Lige národov sa uskutoční bez divákov. Taký je verdikt Európskej futbalovej únie (UEFA), ktorá podľa Slovenského futbalového zväzu (SFZ) nariadila konanie všetkých reprezentačných akcií pred prázdnymi tribúnami až do odvolania.

Aby sa súťaže UEFA mohli hrať v bezpečnom prostredí pre zainteresovaných, teda vrátane hráčov, personálu a všetkých ostatných profesií, zapojených do organizácie zápasov, UEFA vypracovala protokol o spoľahlivých postupoch pri cestovaní a prevádzkovaní štadiónov, v ktorom sú uvedené lekárske a prevádzkové zásady a smernice pre zápasy, riadené UEFA,” uvádza sa na webe SFZ.

Na mieste konania zápasu sa bude klásť dôraz na bezpečnú vzdialenosť, hygienu, dezinfekciu priestorov a povinnosť nosiť rúška pre všetkých zúčastnených. “Na každom štadióne musí byť podrobný zoznam pracovníkov aj ich zaradenie a takzvané zónovanie, lebo iba obmedzený počet ľudí bude mať povolenie na vstup do určitých priestorov a v určitý čas. Prechody zo zón musia byť kontrolované,” pripomína SFZ.

Duel SR- ČR v Lige národov je naplánovaný na 4. septembra 2020, hrať sa bude na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave na Tehelnom poli. “UEFA monitoruje a vyhodnocuje situáciu a bude včas informovať o čiastočnom alebo úplnom zrušení obmedzení podľa vývoja situácie s COVID-19 v Európe v nasledujúcich mesiacoch,” dodáva SFZ.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Liga národov
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí futbalisti odohrajú derby s Čechmi bez divákov, UEFA zaviedla obmedzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!