Slovensko je po ôsmich rokoch vo štvrťfinále MS v hokeji. Boli to nervy až do konca, hodnotí Jánošík

1. júna 2021 Hokej

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

1.6.2021 (Webnoviny.sk) – Predposledný deň súbojov v základnej časti na MS v hokeji v lotyšskej Rige priniesol definitívu štyroch postupujúcich z A-skupiny do štvrťfinále. Okrem Rusov, Švajčiarov a Čechov ju získali prvýkrát po ôsmich rokoch aj Slováci.

Viac o téme: MS v hokeji 2021

Doteraz naposledy si vyraďovaciu časť zahrali v roku 2013 vo fínskych Helsinkách a domácim podľahli 3:4. V minulosti sa medzi elitou, medzi ktorou účinkujú od roku 1996, prebojovali do štvrťfinále MS desaťkrát.

Kričali ako malí chlapci

Na ich úkor sa do osmičky najlepších nedostali prvýkrát v histórii tohto modelu s vyraďovacou časťou favorizovaní Švédi. Definitívne im v tom zabránili Rusi, ktorí ich zdolali 3:2 po nájazdoch.

“Všetci sme spolu pozerali zápas v miestnosti, kde máme herňu. Sme veľmi šťastní, že sa Rusom podarilo streliť dva góly a v závere udržať remízu. Kričali sme ako malí chlapci. Je skvelý pocit byť súčasťou štvrťfinále, na ktoré sa pripravíme. V utorok však máme pred sebou ešte jeden zápas a ten by sme chceli zvládnuť,” uviedol obranca Martin Gernát na webe hockeyslovakia.sk.

Najväčší úspech

“Boli to nervy až do konca. Ale sme veľmi radi, že to takto dopadlo,“ pokračoval ďalší obranca Adam Jánošík.

“Počas zápasu Rusov so Švédmi akoby sa mi premietali skoro všetky zápasy, ktoré som dosiaľ odohral za slovenskú reprezentáciu. A môžem povedať, že postup do štvrťfinále považujem za svoj aj náš najväčší úspech. Teší nás najmä to, že môžeme poslať domov našim divákom trošku radosti. Ešte sa to nekončí. Naopak. Pre nás sa to len začína,” dodal Jánošík, ktorý gólom pečatil triumf nad Dánmi 2:0.

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji 2021 – 11. deň (fotografie)

Útočník Adam Liška sa rovnako teší z postupu do osmičky najlepších a pripojil aj jedno želanie: “Prajem si, aby sme zostali taký skvelý kolektív, ako sme teraz. Vtedy môžeme niečo dosiahnuť.”

Zápas proti Čechom si užijú

Asistent trénera Ján Pardavý sa po šťastnom závere súboja Rusko – Švédsko vyjadril, že utorkový duel proti Čechom si Slováci budú môcť trochu viac užiť. Hrá sa od 15.15 h a za istých okolností sa ešte zverenci Craiga Ramsayho môžu stať víťazmi A-skupiny. To vtedy, ak zdolajú Čechov, a Bielorusi neprehrajú s Rusmi.

Môžeme hrať trochu uvoľnenejšie, nie pod stresom. Pôjde ešte o umiestnenie v skupine, ale môžeme si zápas aj trošku užiť a pripraviť sa na štvrťfinále,” podotkol bývalý dlhoročný reprezentant Pardavý, ktorý má striebro z MS 2000.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2021, Riga
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko je po ôsmich rokoch vo štvrťfinále MS v hokeji. Boli to nervy až do konca, hodnotí Jánošík © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!