Slovensko žiada v prípade smrti Chovanca od Belgicka tvrdé a razantné riešenie, uviedol Kollár (video)

21. augusta 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

21.8.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenská vláda a parlament budú požadovať od belgickej strany tvrdé, razantné a rýchle riešenie problému smrti Jozefa Chovanca.  Na piatkovej tlačovej konferencii to povedal predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina).

Pre troch policajtov, ktorí sa mali na smrti Chovanca podieľať, žiada šéf zákonodarného orgánu exemplárne tresty. V tejto súvislosti kontaktoval aj ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka (nom. SaS), ktorý ho informoval, že Slovensko poslalo Belgicku diplomatickú nótu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Zásah voči pánovi Chovancovi nemal nič spoločné s legálnym policajným zásahom. Videli sme, že mu policajti stáli na krku 16 minút, následkom čoho nakoniec náš občan zomrel. Pán Chovanec nebol kriminálnik, ale slušný človek a občan, ktorý vždy každému pomáhal, robil charitu a podporoval ľudí. V čase zásahu nemal v krvi žiaden alkohol, ani návykové látky. Mám pocit, že belgická strana chcela tento prípad zamiesť pod koberec,” uviedol Kollár. Doplnil, že prípad bude aj naďalej pozorne sledovať.

Viac k témam: policajné násilie, predseda Národnej rady SR (NR SR), úmrtie, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko žiada v prípade smrti Chovanca od Belgicka tvrdé a razantné riešenie, uviedol Kollár (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!