Slovenským podnikateľom sa nepáčia nepredvídateľné rozhodnutia vlády, spôsobujú chaos

20. decembra 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

20.12.2020 (Webnoviny.sk) – Podnikatelia kritizujú vládu za nepredvídateľné rozhodnutia v súvislosti s koronakrízou. Tie majú potom podľa nich spôsobovať chaos. Vyplýva to z prieskumu Podnikateľskej aliancie Slovenska (PAS) z decembra tohto roku.

Firmy sa sťažujú, že majú vopred vypracované dlhodobé plány a prijímať stále nové a nové opatrenia im komplikuje podnikanie. Štát sa taktiež podľa nich nepoučil z prvej vlny pandémie a aj v druhej vlne jeho pomoc nebola efektívna, rýchlejšia ani menej byrokratická.

Viac o téme: Koronavírus

Pozitívne je, že osem z desiatich opýtaných podnikateľov neuvažovalo podľa prieskumu vzhľadom na aktuálnu situáciu nad ukončením podnikania. Viac ako polovica však zmenila alebo plánuje zmeniť svoj podnikateľský model.

Dominuje posilnenie online komunikácie s klientmi ako aj medzi zamestnancami. Takmer polovica plánuje inováciu produktov, okolo 40 % posilnenie online komunikácie s dodávateľmi a viac ako štvrtina inovácie postupov výroby, napríklad zvýšenie automatizácie.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, koronakríza, Koronavírus, pandemické opatrenia, podnikanie, vládne opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenským podnikateľom sa nepáčia nepredvídateľné rozhodnutia vlády, spôsobujú chaos © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!