Smer-SD a tarabovci chcú zvolať mimoriadnu schôdzu, riešiť sa má NATO aj ovplyvňovanie volieb

8. júna 2023 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

8.6.2023 (SITA.sk) – Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) podala návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR, ktorej témou má byť prípadné ovplyvňovanie nadchádzajúcich parlamentných volieb.

Okrem poslancov Smeru-SD sa pod návrh podpísali aj nezaradení poslanci okolo Tomáša Tarabu (Život-NS).

Intervencia proti opozícii v Bruseli

Niekto poslal v apríli zo Slovenska skupinu 21 ľudí, z toho asi 15 – 16 boli predstavitelia štátnych orgánov. Komunikovali s vysokými predstaviteľmi Európskej únie, boli u pani Jourovej a boli aj v centrále NATO a žiadali o intervenciu proti slovenskej opozícii, ktorá vraj preto, že začína mať prevahu, je nebezpečná pre Slovensko,” uviedol predseda Smeru-SD Robert Fico v tlačovej správe.

Fico je toho názoru, že aj NR SR by mala dbať na to, aby boli využité všetky prostriedky na zistenie, kto je za celú akciu zodpovedný.

V predloženom návrhu Uznesenia NR SR strana pripomína, že Slovensko je zvrchovaný, demokratický, právny štát a odmieta všetky formy neoprávneného zasahovania do suverénnych vnútorných záležitostí a neoprávneného ovplyvňovania parlamentných volieb.

Podľa Smeru-SD je zrejmé, že sú tu ľudia, ktorí očakávajú, že medzinárodné inštitúcie by mohli pomôcť pri parlamentných voľbách.

Mediálna kampaň NATO

Dôkazom o tom, že sa má realizovať cielená kampaň namierená proti opozícii je iniciatíva NATO, keď v máji 2023 vyhlasuje verejnú súťaž na mediálnu kampaň na Slovensku s názvom Why Ukraine Matters (Prečo na Ukrajine záleží)?” uviedol Fico.

Smer-SD v závere uznesenia dôrazne žiada NATO, aby skrytou mediálnou kampaňou nevstupovalo do súťaženia politických strán pred parlamentnými voľbami, ďalej aby vyhlásenú verejnú súťaž na mediálnu kampaň zrušilo a aby akúkoľvek informačnú kampaň na podporu členstva SR v NATO organizovala Severoatlantická aliancia až po konaní parlamentných volieb.

Zároveň žiada Veľvyslanectvo USA na Slovensku, aby sa zdržalo akýchkoľvek zásahov do priebehu predvolebnej kampane na našom území a ukončilo billboardovú kampaň zasahujúcu podľa Smeru-SD do vnútorných záležitostí SR.

Viac k témam: Mimoriadna parlamentná schôdza, Podpredseda strany Smer-SD, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Smer-SD a tarabovci chcú zvolať mimoriadnu schôdzu, riešiť sa má NATO aj ovplyvňovanie volieb © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!