Sociálna poisťovňa od začiatku koronakrízy vybavila viac ako pol milióna nemocenských dávok

15. mája 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

15.5.2020 (Webnoviny.sk) – Sociálna poisťovňa vyplatila od začiatku koronakrízy do piatku, teda za marec a apríl tohto roka, 580,7-tisíca ošetrovných a “péeniek”. “Z toho 364-tisíc pripadá na marcové obdobie, z ktorého priebežne pre chýbajúce čestné vyhlásenia alebo pre rozpory v žiadostiach došetruje ešte ďalších asi 7-tisíc prípadov. Vyše 216-tisíc žiadostí bolo spracovaných a vyplatených už za aprílové obdobie,” informoval v tlačovej správe hovorca poisťovne Peter Višváder.

Dávky vypláca včas

Všetky uvedené prípady, s výnimkou tých, ktoré je treba osobitne došetrovať, poisťovňa podľa neho vyplatila v zákonnom dvojmesačnom termíne. “Sociálna poisťovňa si tak plní svoje zákonné povinnosti a dávky vypláca včas,” tvrdí.

V bežných mesiacoch vypláca Sociálna poisťovňa približne 170-tisíc nemocenských dávok. “Počty uvedené za obdobie koronakrízy sú historické rekordy, ktoré pracovníci Sociálnej poisťovne zvládli v zákonných termínoch vybaviť aj napriek vlastnému personálnemu oslabeniu,” povedal Višváder.

Viac o téme: Koronavírus

Práca cez víkendy, sviatky a predĺžené zmeny

Stalo sa tak podľa neho vďaka práci cez víkendy, sviatky a predlženým zmenám. Upozornil na to, že približne štvrtina pracovníkov Sociálnej poisťovne, takisto ako v iných inštitúciách, čerpá OČR a PN.

“Okrem došetrovania nekompletných žiadostí za marec sa už pracovníci Sociálnej poisťovne, popri bežnej agende, sústreďujú na očakávaný veľký nárast žiadostí o aprílové nemocenské dávky, predĺžené dávky v nezamestnanosti, ale aj na prijímanie čestných vyhlásení na odklad a odpustenie sociálnych odvodov,” dodal hovorca poisťovne.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, nemocenské dávky
Zdroj: Webnoviny.sk – Sociálna poisťovňa od začiatku koronakrízy vybavila viac ako pol milióna nemocenských dávok © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!