Sociálna poisťovňa ruší osobitné postupy a žiadosti o dôchodok sa vracajú do štandardného režimu

1. júna 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

1.6.2020 (Webnoviny.sk) – Od 1. júna tohto roka Sociálna poisťovňa ruší všetky osobitné postupy spisovania žiadosti o dôchodok, ktoré platili v súvislosti s preventívnymi opatreniami prijatými v čase pandémie korovavírusu.

Rezervačný systém je opäť funkčný

“To znamená, že od 1. júna 2020 sa žiadosť o dôchodok spisuje za osobnej prítomnosti žiadateľa o dôchodok v miestne príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne,” uviedol v tlačovej správe hovorca poisťovne Peter Višváder.

Dohodnúť si konkrétny termín spísania žiadosti o dôchodok môže žiadateľ cez Rezervačný systém Sociálnej poisťovne, ktorý je opäť plne funkčný.

“Zostáva aj možnosť dohodnúť si termín telefonicky alebo osobne. Následne s ním zamestnanci Sociálnej poisťovne v dohodnutom termíne žiadosť o dôchodok spíšu,” informoval Višváder.

Hygienické opatrenia

Pri spisovaní žiadosti je treba z dôvodu ochrany zdravia žiadateľov, ako aj zamestnancov Sociálnej poisťovne, dodržiavať prísne hygienické opatrenia.

Tých žiadateľov o dôchodok, ktorí už poslali „Žiadosť o spísanie žiadosti o dôchodok“ pred 1. júnom 2020, budú kontaktovať zamestnanci pobočky a dohodnú s nimi termín spísania žiadosti o dôchodok.

“Aby spísanie žiadosti o dôchodok bolo bezproblémové, je potrebné, aby si žiadateľ o dôchodok so sebou priniesol všetky potrebné doklady a potvrdenia o svojom zamestnaní, ktoré má k dispozícii,” dodal hovorca poisťovne.

Viac k témam: dôchodok
Zdroj: Webnoviny.sk – Sociálna poisťovňa ruší osobitné postupy a žiadosti o dôchodok sa vracajú do štandardného režimu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!