Sociálna poisťovňa upozorňuje rodičov školákov, pandemické ošetrovné zanikne na konci júna automaticky

26. júna 2020 Poisťovníctvo

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

26.6.2020 (Webnoviny.sk) – Pandemické ošetrovné (OČR) počas školských prázdnin rodičom školopovinných detí zaniká automaticky zo zákona.

Prestáva byť totiž splnený predpoklad uzatvorenia školy príslušným orgánom, pretože cez prázdniny sú školy uzatvorené zo zákona. V tlačovej správe na to upozornil hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.

“Takúto pandemickú OČR nie je potrebné ukončovať osobitným spôsobom, rodič, ktorý pre začiatok školských prázdnin končí s poberaním dávky OČR, nemusí voči Sociálnej poisťovni urobiť žiadne kroky, ani nič oznamovať,” tvrdí hovorca.

Koncom júna zašlú rodičia, tak ako doteraz na konci každého mesiaca, už iba čestné vyhlásenie k žiadosti o ošetrovné s údajmi, v ktorých dňoch sa v júni o školopovinné dieťa starali.

Na to, aby rodičia prípadne mohli pokračovať v poberaní dávky aj v júli, teda cez školské prázdniny, potrebujú potvrdenie od lekára a následne za júl musia na konci mesiaca poslať vyplnené čestné vyhlásenie.

Viac k témam: letné prázdniny, ošetrovné, pandemická OČR
Zdroj: Webnoviny.sk – Sociálna poisťovňa upozorňuje rodičov školákov, pandemické ošetrovné zanikne na konci júna automaticky © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!