Sociálna poisťovňa využila na vyplácanie dôchodkov milióny eur z prebytkov iných fondov

21. júna 2020 Poisťovníctvo

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

21.6.2020 (Webnoviny.sk) – Na vyplácanie starobných a predčasných starobných dôchodkov využila Sociálna poisťovňa od začiatku januára do konca apríla tohto roka 635 miliónov eur z prebytkov iných fondov sociálneho poistenia.

Výdavky fondu starobného poistenia boli totiž za štyri mesiace tohto roka o 557 miliónov eur vyššie ako príjmy tohto fondu.

Nedostatok prostriedkov na výplatu starobných a predčasných starobných penzií poisťovňa vykryla sumou 315 miliónov eur z rezervného fondu solidarity, ďalších 210 miliónov eur smerovalo na starobné a predčasné starobné dôchodky z fondu invalidného poistenia, čiastkou 75 miliónov eur pomohol fond poistenia v nezamestnanosti a zvyšných 35 miliónov eur tvorila výpomoc z prebytkového fondu úrazového poistenia.

Takmer 181 miliónov eur zostalo vo fonde starobného poistenia ako prebytok z minulého roka. Vyplýva to zo správy o hospodárení Sociálnej poisťovne ku koncu apríla tohto roka.

Výdavky fondu starobného poistenia, z ktorého Sociálna poisťovňa vypláca starobné a predčasné starobné penzie, za štyri mesiace tohto roka dosiahli 2,29 miliardy eur. Príjmy tohto fondu však boli len na úrovni 1,73 miliardy eur.

Poisťovňa tak musela rovnako ako v predošlých rokoch vykrývať výdavky na starobné a predčasné starobné dôchodky aj z príjmov z odvodov, ktoré boli pôvodne určené na vyplácanie invalidných dôchodkov, dávok v nezamestnanosti, či úrazových dávok.

Viac k témam: dávky v nezamestnanosti, invalidný dôchodok, poistenie v nezamestnanosti, starobný dôchodok
Zdroj: Webnoviny.sk – Sociálna poisťovňa využila na vyplácanie dôchodkov milióny eur z prebytkov iných fondov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!