Sociálne siete nevyužíva viac ako 40 percent obcí, ZMOS to chce zmeniť

21. decembra 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

21.12.2020 (Webnoviny.sk) – Na žiadnej zo sociálnych sietí nemá profil 10,2 percenta samospráv, ale plánujú si ho zriadiť. Naopak, 30,2 percenta miest a obcí nemá oficiálny profil na žiadnej sociálnej sieti a ani o ňom neuvažuje. Vyplýva to z prieskumu Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS), ktoré uskutočnili od 12. októbra do 24. novembra na vzorke 523 respondentov.

Podľa prieskumu má oficiálny profil na Facebooku 44,4 percenta samospráv, Twitter využíva 0,7 percenta a na inej sociálnej sieti má profil dve percentá miest a obcí. V tlačovej správe o tom informoval ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS-u Michal Kaliňák.

Na prezentáciu samosprávy a informovanie obyvateľov využíva celkovo 10,9 percenta miest a obcí neoficiálne profily samosprávy na sociálnej sieti. Napríklad rôzne fanúšikovské profily, profily občianskych združení obce, dobrovoľných hasičov v obci a podobne.

Výsledky prieskumu sú podkladmi na ďalšiu prácu v rámci národného projektu ZMOS s názvom Modernizácia miestnej územnej samosprávy, ktorý je realizovaný vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Efektívna verejná správa.

Viac k témam: obce, sociálna sieť
Zdroj: Webnoviny.sk – Sociálne siete nevyužíva viac ako 40 percent obcí, ZMOS to chce zmeniť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!