Španielsko chce v lete privítať turistov, od júla zruší povinnú dvojtýždňovú karanténu

25. mája 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

25.5.2020 (Webnoviny.sk) – Dvojtýždňová povinná karanténa pre všetkých návštevníkov zo zahraničia sa v Španielsku skončí od 1. júla. Informovala o tom v pondelok vláda v stručnom stanovisku. Premiér Pedro Sánchez už cez víkend oznámil, že Španielsko bude pripravené privítať niektorých zahraničných návštevníkov v júli.

Vláda plánuje zriadiť bezpečné koridory medzi časťami Španielska, ktoré majú pandémiu pod kontrolou, a podobnými oblasťami v Európe, ktoré sú preň dôležité z hľadiska turizmu. Zatiaľ sa nekonali žiadne rokovania o otvorení sa krajiny pre turistov mimo Európskej únie.

Viac o téme: Koronavírus

Španielsko je jednou z najnavštevovanejších krajín sveta, pričom ročne pritiahne vyše 80 miliónov zahraničných turistov. Turizmus tvorí 12 percent HDP Španielska a zamestnáva 2,6 milióna ľudí. Jeho význam z hľadiska hospodárstva je ešte väčší na španielskych Kanárskych a Baleárskych ostrovoch.

Viac k témam: COVID-19, karanténa, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Španielsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Španielsko chce v lete privítať turistov, od júla zruší povinnú dvojtýždňovú karanténu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!