Spolupráca s extrémistami je chyba, Pellegrini kritizuje zámer vytvoriť platformu smerákov a kotlebovcov

18. mája 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

18.5.2020 (Webnoviny.sk) – Akákoľvek spolupráca s extrémistickou stranou Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) je podľa podpredsedu strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) a podpredsedu Národnej rady SR Petra Pellegriniho chybným krokom.

Oznámenie spoločnej platformy dvoch poslancov Smeru-SD s kotlebovcami preto vníma ako ich individuálne rozhodnutie, ku ktorému by Smer-SD mal zaujať jasný postoj. Agentúre SITA sprostredkovala stanovisko Pellegriniho Patrícia Medveď Macíková z kancelárie podpredsedu parlamentu.

„Môžeme diskutovať o hodnotách, ale je neprípustné viesť takúto debatu s extrémistickou stranou. Sociálna demokracia na Slovensku sa nesmie spriahať s extrémistami, ktorí dodnes spochybňujú napríklad Slovenské národné povstanie. Verím, že moji kolegovia si uvedomia svoju chybu a nebudú v spolupráci s kotlebovcami v diskusiách o budúcnosti krajiny pokračovať,“ povedal Pellegrini.

Poslanci Smeru-SD Ján Podmanický a Marián Kéry spolu s poslancami Tomášom Tarabom a Filipom Kuffom z klubu (ĽSNS) minulý týždeň oznámili, že chcú založiť platformu hodnotovej politiky, ktorá by združovala konzervatívnych poslancov.

Zákonodarcovia o svojom zámere informovali krátko po tom, ako parlament neschválil správu ombudsmanky Márie Patakyovej za minulý rok. Taraba aj Kuffa sú zo strany Kresťanská demokracia – Život a prosperita a do parlamentu sa dostali na kandidačnej listine ĽSNS.

Viac k témam: extrémisti
Zdroj: Webnoviny.sk – Spolupráca s extrémistami je chyba, Pellegrini kritizuje zámer vytvoriť platformu smerákov a kotlebovcov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!