Starosta obce Dolný Chotár spájaný so sátorovcami sa v stredu postaví pred súd

25. júla 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

25.7.2020 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na stredu 29. júla hlavné pojednávanie so skupinou obžalovaných okolo starostu obce Dolný Chotár Františka D. Obžalovaným je kladený za vinu trestný čin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny ako aj ďalšie skutky. Obžalovaných zadržala polícia pri akcii Valentín začiatkom roku 2019. Františka D. jeho syna Františka a takisto Ladislava A. následne súdy vzali do väzby.

Orgány činné v trestnom konaní okrem iného pripisujú obžalovaným objednávky vrážd takzvaných bielych koní u zločineckej skupiny sátorovcov. Starosta aj so synom pritom v rámci vyšetrovania aktivít zločineckej skupiny v minulosti vypovedali ako svedkovia. Na hlavnom pojednávaní s príslušníkmi skupiny sa ich výpovede čítali, pretože obaja sa na súde ospravedlnili.

Skupina sátorovcov páchala násilnú a ekonomickú trestnú činnosť v Dunajskej Strede, v okresoch Galanta a Komárno, ale aj na iných miestach na území Slovenska a Maďarska od roku 1999 do roku 2010. Zakladateľa skupiny Lajosa Sátora zavraždili vlastní ľudia v decembri 2010 a jeho telo členovia gangu opakovane premiestňovali, aby ho polícia nenašla.

Sátorovci súperili o priestor s gangom pápayovcov, ktorí v marci 1999 zahynuli v bare Fontána v Dunajskej Strede. Strelcov si údajne objednal Sátor. Obeťami gangu boli tiež traja muži, takzvané biele kone, ktorých sa sátorovci zbavili, aby nemohli vypovedať v prípade podvodov s DPH.

Viac k témam: pápayovci, sátorovci, súd
Zdroj: Webnoviny.sk – Starosta obce Dolný Chotár spájaný so sátorovcami sa v stredu postaví pred súd © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!