Štát minulý rok podporil deväť firiem, investičné stimuly dosiahli takmer dvanásť a pol milióna eur

21. júna 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

21.6.2020 (Webnoviny.sk) – Štát podporil v minulom roku spoločnosti investičnými stimulmi v celkovej výške takmer 12,5 mil. eur. Vyplýva to z návrhu záverečného účtu Ministerstva hospodárstva SR. Pomoc získalo deväť firiem.

Najväčšiu podporu dostala od štátu spoločnosť Minebea Slovakia, s.r.o., viac ako 6,4 mil. eur. Za ňou nasledovala Spinea, s.r.o. s necelými 4,2 mil. eur a Garrett Motion Slovakia, s.r.o. s 854 tis. eur.

Okrem nich boli prostriedky poskytnuté aj firmám Embraco Slovakia, s.r.o., Kuenz – SK, s.r.o., D&J Design, s.r.o., Yanfeng Slovakia Automotive Interior Systems, s.r.o., Syráreň Bel Slovensko, a.s. a Hyca, s.r.o.

“Uvedené prostriedky boli použité na vyplatenie investičnej pomoci vo forme dotácie na obstaraný dlhodobý hmotný majetok a dlhodobý nehmotný majetok, ktorú prijímateľom investičnej pomoci schválila vláda SR,” uvádza sa v materiáli.

Pomerná časť dotácie sa pritom vypláca na základe skontrolovaných investičných správ. Okrem predloženia správ majú prijímatelia investičnej pomoci povinnosť registrovať sa v registri partnerov verejného sektora a dodržiavať ostatné podmienky zákona o investičnej pomoci a súvisiacich predpisov.

Viac k témam: firmy, štátna podpora
Zdroj: Webnoviny.sk – Štát minulý rok podporil deväť firiem, investičné stimuly dosiahli takmer dvanásť a pol milióna eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!