Štáty EÚ sa budú môcť lepšie brániť pred hrozbami v mieste bohoslužieb, dostanú milióny eur

22. decembra 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

22.12.2020 (Webnoviny.sk) – Európska komisia (EK) poskytne členským štátom Európskej únie (EÚ) a náboženským spoločenstvám 23 miliónov eur na posilnenie ochrany miest bohoslužieb pred teroristickými hrozbami.

V tlačovej správe o tom informovala Martina Štefániková z tlačového oddelenia zastúpenia EK na Slovensku.

Ochrana rôznych náboženských komunít

Peniaze bude možné použiť aj na ochranu iných verejných priestorov. Finančné prostriedky budú vyčlenené v rámci nového programu EÚ v oblasti boja proti terorizmu.

Projekty, na ktoré budú finančné prostriedky použité, budú zamerané na ochranu miest bohoslužieb patriacich k rôznym náboženským komunitám. Rovnako budú môcť byť použité pri iných druhoch verejných priestorov, ako sú systémy verejnej dopravy, významné športové priestory či na odhaľovanie hrozieb detekčnými psami.

Konferencia o ochrane verejných miest

Tri milióny eur plánuje EK poskytnúť na financovanie projektu, ktorého cieľom je testovať riešenia na boj proti možným hrozbám, ako sú drony.

Komisia zároveň na jar 2021 zorganizuje konferenciu o ochrane verejných miest a miest bohoslužieb s cieľom predstaviť vybrané projekty verejnosti.

Viac k témam: ochrana, teroristické útoky
Zdroj: Webnoviny.sk – Štáty EÚ sa budú môcť lepšie brániť pred hrozbami v mieste bohoslužieb, dostanú milióny eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!