Stredák vypovedal na NAKA, poslanec Smeru mal údajne dostávať informácie od Krajmera

21. decembra 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

21.12.2020 (Webnoviny.sk) – Poslanec Národnej rady SR Anton Stredák (Smer-SD) vypovedal na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) o tom, že mal údajne dostávať informácie od vtedajšieho šéfa protikorupčnej jednotky NAKA Roberta Krajmera o vyšetrovaní nezákonného čerpania agrodotácií z Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Informoval o tom spravodajský portál noviny.sk.

O Stredákovi vypovedá terajší kľúčový svedok polície a bývalý funkcionár finančnej správy Ľudovít Makó. Ten podľa informácií spravodajského portálu noviny.sk mal polícii povedať o utajovanom stretnutí Norberta Bödöra, bývalého šéfa NAKA Petra Hraška a Krajmera v bratislavskej budove na šiestom poschodí.

Na stretnutí bola podľa Makóa prijatá dohoda, že všetky informácie týkajúce sa PPA pôjdu výlučne z NAKA do NAKA a len cez Krajmera, ktorý ich mal následne posúvať poslancovi Stredákovi.

„Prečo, to už Makó neobjasňuje. Zrejme to ale súvisí s údajným prepojením Stredáka s vysokopostavenými funkcionármi PPA, ktorých dnes NAKA stíha spolu s Bödörom v súvislosti s kauzou Dobytkár,“ vysvetľuje spomínaný portál.

Na výsluchu boli podľa portálu prítomní advokáti stíhaných funkcionárov PPA, advokát obvineného podnikateľa Bödöra a obvineného finančníka Martina Kvietika. Oboch polícia stíha pre pranie špinavých peňazí, ktoré mali pochádzať práve z kšeftov s dotáciami z PPA. Stredák je v súčasnosti v postavení svedka.

Viac k témam: akcia “Dobytkár”
Zdroj: Webnoviny.sk – Stredák vypovedal na NAKA, poslanec Smeru mal údajne dostávať informácie od Krajmera © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!