Stuttgart bol dejiskom výtržností, polícia sa po kontrole na drogy stala terčom útokov (video)

21. júna 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

21.6.2020 (Webnoviny.sk) – Polícia v nemeckom Stuttgarte zatkla 24 ľudí po tom, čo kontrola v súvislosti držbou drog v sobotu vyvolala útoky na policajtov a rozsiahle výtržnosti v centre mesta.

Na výtržnostiach sa zúčastnilo niekoľko stoviek ľudí a 19 policajtov utrpelo zranenia. Len jeden je však zranený natoľko, že je práceneschopný.

Vzduchom lietali kamene a fľaše

Nepokoje začali po tom, čo okolo 23:30 policajti zastavili 17-ročnú osobu podozrivú z držby drog, zatiaľ čo sa neďaleko zabávalo niekoľko stoviek ľudí.

Prizerajúci sa ľudia začali hádzať kamene a fľaše a menšie skupiny sa rozbehli po okolitých uliciach a rozbíjali výklady obchodov, uviedla polícia. Vandali poničili 40 podnikov a deväť z nich vyrabovali.

Výtržníci tiež spôsobili škody na 12 policajných autách. Policajti dostali situáciu pod kontrolu okolo štvrtej hodiny ráno.

Predstavitelia polície na tlačovej konferencii uviedli, že za výtržnosťami nie je žiadna zjavná politická motivácia.

Znovuotvorené kluby a diskotéky

Spomínaný tínedžer je podľa nich biely občan Nemecka. Zo spomínaných 24 zatknutých mala polovica nemecké pasy, zatiaľ čo ostatní boli občania iných krajín.

Primátor Stuttgartu Fritz Kuhn odsúdil útoky na políciu ako “neprijateľné”. Podľa neho bolo na ulici v sobotu v noci veľa ľudí, pretože mnohé kluby a diskotéky boli pre pandémiu zatvorené a párty v parku prilákala ľudí z okolia.

“Jednou príčinou bol pravdepodobne alkohol, ďalšou závislosť na filmových klipoch na sociálnych médiách,” skonštatoval Kuhn.

Na sociálnych sieťach sa rozšírilo video, ktoré údajne zachytáva udalosti v meste. Polícia požiadala svedkov, aby nahrali videá, ktoré by mohli poskytnúť dôkazy pre ich vyšetrovanie.

Viac k témam: násilie, výtržnosti
Zdroj: Webnoviny.sk – Stuttgart bol dejiskom výtržností, polícia sa po kontrole na drogy stala terčom útokov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!