Štyria tenisti z turnaja v Zadare sú nakazení koronavírusom, Djokovič test zatiaľ nepodstúpil

22. júna 2020 Tenis

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

22.6.2020 (Webnoviny.sk) – Priznanie bulharského tenistu Grigora Dimitrova, že je nakazený novým koronavírusom, už v nedeľu večer obletelo svet. V pondelok ráno však organizátori druhého dielu exhibičnej série Adria Tour v chorvátskom Zadare priznali, že pozitívny test na COVID-19 mali ďalší traja účastníci turnaja.

Na základe týchto zistení zrušili finále antukového podujatia, kde mali ešte v nedeľu proti sebe nastúpiť svetová jednotka Srb Novak Djokovič a Rus Andrej Rubľov.

Djokovič odcestoval do Belehradu

Šéf odboru civilnej ochrany v Zadarskej župe Šime Vickovič síce nešpecifikoval, o koho ide, ale televízny kanál N1 bol ústretovejší.

V infikovanej trojici sa údajne nachádzajú aj chorvátsky tenista Borna Čorič, ktorý predtým v Zadare vyradil práve Dimitrova /4:1, 4:1/, a tiež Bulharov kondičný tréner. Informuje o tom aj portál denníka Blic.

V tejto súvislosti je zaujímavá informácia, že Novak Djokovič sa odmietol otestovať priamo v Zadare a odcestoval domov do Belehradu.

Testy robil hlavný epidemiológ

“Necítil žiadne príznaky, preto v súlade s odporúčaniami chorvátskych zdravotníkov sa rozhodol vrátiť do Belehradu. S príšlušnými odborníkmi sa spojí až v Srbsku,” uvádza Blic.

Väčšina účastníkov zadarského turnaja strávila noc z nedele na pondelok na parkovisku pred Inštitútom verejného zdravia v Zadare, kde ich testoval na koronavírus hlavný epidemiológ Zadarskej župy Alan Medič.

Medzi testovanými nechýbal Nemec Alexander Zverev či Chorváti Borna Čorič a Marin Čilič a rovnako ich krajanka Dona Vekičová.

Viac k témam: Adria Tour, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Štyria tenisti z turnaja v Zadare sú nakazení koronavírusom, Djokovič test zatiaľ nepodstúpil © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!